Proč trhy padají i přes množství pozitivních zpráv?

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vypadá to, že trhy se opět potápí hlouběji do červených čísel. Proč tomu tak je? V poslední době vyšlo mnoho pozitivních zpráv a přesto se zdá, že ani obvyklý nárůst během Bitcoin Pizza Day se nekonal. Tentokrát je hledání odpovědi složitější. 

Cena Bitcoinu včera padla pod úroveň 8 000 USD a vzala ostatní kryptoměny tradičně s sebou. V době psaní tohoto článku (23. 5. 2018 v 11.30) se Bitcoin potácí stále kolem 7 800 USD a zatím to nevypadá na otočení nálady.

Důvodů pro tento pokles je hned několik, mezi hlavními uvádějí zahraniční zdroje zejména skandál, který zahrnoval dvě největší kryptoburzy v Jižní Koreji (UPbit a Bithumb), oznámení burzy Bitfinex, že bude sdílet daňové informace některých uživatelů s vládními úřady a podezření, že správce zkrachovalé burzy Mt. Gox začne opět prodávat Bitcoiny.

Kromě toho došlo včera k dalšímu 51% útoku na kryptoměnu Verge (o předchozím útoku jsme psali zde).

Možná také trvá zklamání trhů po nepodařené konferenci Consensus, kdy všichni očekávali velký nárůst, který se ale nekonal a trhy místo toho padaly.

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img