[ZPRÁVY] Verge pod 51% útokem kvapně provedl hard fork, hackeři ukradli 250 000 XVG

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Verge pod 51% útokem kvapně provedl hard fork, hackeři ukradli 250 000 XVG – Ripple se snažil uplatit Coinbase a Gemini, nabízel až 1 mil. USD za zalistování – Kryptoměna Tron byla zalistována na burze Bithumb – Indie zakázala svým občanům obchodování s kryptoměnami pomocí bankovních účtů – Ontario chce přísnější regulace krpytoměn a ICO – Jihokorejská policie zatkla 4 představitele kryptoburz pro podezření z podvodu a zpronevěry – Coincheck akceptoval nabídku Monexu na převzetí – První mobilní peněženka pro Android s podporou Lightning Network je k dispozici na Google Play – Sirin Labs našla výrobce pro svůj Blockchain mobil

Zpráva dne

Kryptoměna Verge se stala obětí 51% útoku. Hacker-těžař získal většinovou kontrolu nad sítí, což je výkon, který umožňuje řídícímu subjektu měnit transakce a zpochybňovat integritu celého blockchainu. Asi 250 000 XVG bylo útočníkem ukradeno a donutilo tým vývojářů provést opravu formou hard forku. Bitcoin.com (v EN)

Tip redakce: Co je to fork? – Část první

Kryptoměny a ICO

Ripple se nepodařilo zalistovat na dvou největších kryptoburzách v USA, Gemini a Coinbase, a to ani po nabídce platby ve výši 1 mil. USD a dalších nabídek. Problém může být v tom, že XRP není decentralizovaná měna a tak by mohla spadat pod nařízení amerických regulátorů pro cenné papíry.  Bloomberg.com (v EN)

TRON (TRX) v poslední době zaznamenal zvýšenou aktivitu, zejména po zahájení testovací sítě. V jednom okamžiku si TRX měna během jediné noci připsala 32%. Hlavním důvodem krátkodobého vzestupu je zalistování TRX na kryptoburze Bithumb. Cryptovest.com (v EN)

Regulace

Podle nových opatření přijatých centrální bankou země, nemohou obyvatelé Indie na základě svých bankovních účtů nakupovat kryptoměny . CCN.com (v EN)

V kanadském Ontariu se bude regulátor cenných papírů se zvláštním důrazem v příštím roce zaměřovat na regulaci kryptoměn a ICO. Coindesk.com (v EN)

K tématu si také můžete přečíst: Vliv regulací na cenu kryptoměn

Burzy

Jihokorejská policie zatkla čtyři vysoce postavené představitele dvou kryptoburz, včetně generálního ředitele burzy Coinnest. Byli zadrženi na základě zatykačů, vydaných pro vyšetřování podvodů, uvedli prokurátoři. Ředitelé jsou obviněni ze zpronevěry peněžních prostředků, které patří zákazníkům. Bitcoin.com (v EN)

Před týdnem japonská skupina Monex Group, zabývající se finančními službami, oznámila, že plánuje převzít japonskou krpytoburzu Coincheck. Tato dohoda byla nedávno potvrzena oběma stranami. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Coincheck – co víme o největším hacku?

Byznys

První uživatelská mobilní peněženka postavená pro Bitcoin Lightning Network (LN) je k dispozici pro uživatele mobilních zařízení s Androidem v Obchodu Google Play. Cointelegraph.com (v EN)

Společnost Sirin Labs našla výrobce pro svůj nový smartphone s technologií Blockchain. Dceřiná společnost Foxconn Technology Group, FIH Mobile, souhlasila s tím, že pomůže vyvinout telefon s Blockchainem, nazvaný Finney. Cointelegraph.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img