Byla konference Consensus propadák?

0
(0)

Po tom, co skončila mezinárodní konference Consensus zaměřená na blockchain, bychom se mohli krátce podívat na její výsledek. Jak je tradicí, konference byla vedena ve futuristickém duchu. Očekávaný nárůst BTC však nenastal. Může za to zpackaná organizace?

Zprávy informující o konferenci Consensus byly za poslední týden až neutichající. Jako předešlé ročníky se konference zúčastnilo mnoho mluvčích z řad velkých společností, startupů či myslitelů. Rovněž návštěvnost byla tento rok rekordní. Spousta lidí si tak myslela, že si díky jedné konferenci budou moct za týden koupit Lamborghini.

Podíváme-li se na předchozí ročníky zjistíme, že se na kryptotrhu opakoval trend nárůstu cen. Prognózy i letos probíhaly v podobném duchu. Například Tom Lee předpovídal nárůst BTC až na 15,000 dolarů. Ve skutečnosti však cena ještě více poklesla. Koncem konference Consensus byla cena Bitcoinu na hodnotě cirka 8,300 dolarů. A podobně na tom je i druhá největší kryptoměna Ethereum, u niž se koncem 16. května cena zastavila na cirka 700 dolarech.

Více se o průběhu konference můžete dočíst v našem samostatném článku

Zdaleka nejhorší Consensus

Ačkoliv jsme před konferencí slyšeli především chválu, nadšení a informace o rekordní návštěvnosti, někteří účastníci však tvrdí, že to byla spíše.. no.. fraška. S cenou vstupenek od 999 dolarů pro studenty až po 2,000 dolarů, tedy přes 40,000 korun, očekávali návštěvníci odborné přednášky a profesionální organizaci. Podle příspěvků na síti reddit.com však došlo k úplnému opaku. Někteří mluví dokonce o přehnaném imponování bankám a korporacím, což naprosto odporuje samotné myšlence kryptoměn, která se od těchto institucí chce oprostit. Poněkud ironicky zní také fakt, že vstupenky na konferenci o kryptu nebylo možné zakoupit kryptoměnami.

A možná právě díky organizaci a faktu, že celá konference působila jako šaškárna pro bankéře, šla cena kryptoměn, zejména BTC, dolů.

Byl to trapný okamžik pro krypto. A trh odpověděl,” napsal uživatel korgijoe na síti reddit.

Nicméně i tak se na konferenci předvedly zajímavé blockchainové projekty. Některé jsme si již ukázali, avšak podíváme se ještě na ty, které by mohly budit zájem.

Mohlo by vás zajímat: Consensus: 4 zajímavé blockchainové projekty

Clovyr – (D)AppStore pro decentralizované aplikace

V podobném článku o blockchainových projektech zmiňuji, že ačkoliv jsou možnosti a potenciál blockchainu globálně již pochopeny, jeho rozvoj a integrace spíše stagnuje. A to především kvůli nedostatku platforem pro jednoduchou tvorbu takových aplikací. Tento problém řeší například Qtum. Dalším zajímavým řešením je však také projekt s názvem Clovyr. Stojí za ním bývalá šéfka JP Morgan Amber Baldet.

Clovyr se má stát jakousi databází decentralizovaných aplikací a mimo jiné podobně jako Qtum má nabízet nástroje pro jejich tvorbu. Jednoduše řečeno Clovyr představuje obdobu AppStoru či PlayStore na mobilních telefonech. Společnostem, které se chystají blockchain integrovat, může ušetřit spoustu nákladů a úsilí, které by musely vynaložit vývojem vlastní aplikace. Namísto toho mohou využít již otestované platformy (například ty pro Ethereum nebo Bitcoin). Baldet situaci přirovnává ke snaze společností v minulosti, kdy usilovaly o tvorbu vlastních cloudových úložišť.

Vývojář pro Ethereum Joe Lubin však radost Baldetové nesdílel.

“Neslyšel jsem nic jiného než populistické řeči,” prohlásil Lubin.

Burzovní fond ETF

Společnost BKCM LLC manažera Briana Kellyho na konferenci oznámila, že vyvíjí burzový fond (ETF – exchange-trade fund) postavený na blockchainu. Má sloužit ke správě až 30 blockchainových startupů, a to podle různých kritérií. Bude například rozlišovat, zdali se jedná o takové projekty, které mají za cíl zefektivnění podniků, či projekty s cílem decentralizace internetu a další.

Závěr

Zdá se, že prvotní nadšení z konference Consensus bylo poněkud předčasné. Coindesk, který konferenci pořádal, organizaci poněkud zpackal. Zdali se jednalo o nějaký záměr, či pouhé podcenění situace, o tom můžeme pouze spekulovat. Na druhou stranu, konference dala možnost zviditelnění se řadě začínajících projektů, které mohou být v budoucnu velmi užitečné. Kromě toho byla ovšem konference propadák a návštěvníci to dávají najevo.

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img