Nejnovější průzkum prozradil, jak lidé vnímají minulost a současnost kryptoměn

0
(0)

Pravděpodobně všichni z nás se o kryptoměny zajímáme proto, že jsou na vzestupu. Ať už věříme, že kryptoměny budou forma platidla, revoluční technologie, budoucnost finančního systému nebo pouze dobrý způsob investice. Společnost ING se proto rozhodla udělat průzkum na téma kryptoměn a toho, jak je lidé vnímají nejen v Evropě, ale i v Americe a Austrálii.

Podrobnosti průzkumu

The ING International Survey (Mezinárodní průzkum ING) zaměřil svou pozornost na kryptoměny. Celý online průzkum se konal mezi 8. březnem a 6. dubnem 2018 a zúčastnilo se jej téměř 15 000 lidí z Evropy (13 států), Ameriky a Austrálie. Odpovědi dodalo zhruba 1000 lidí z každého státu (kromě Lucemburska, kde bylo osloveno zhruba 500 lidí).

Vzhledem k tomu, že průzkum obsahoval poměrně vysoký počet otázek a přinesl velmi zajímavé odpovědi, rozhodli jsme se rozdělit výsledky průzkumu do dvou částí. V dnešní první části se budeme dívat na to, jak lidé odpověděli na otázky spojené s minulostí a současností kryptoměn.

Kolik procent lidí o kryptoměnách slyšelo?

Osloveni byli lidé všech věkových kategorií. Právě v tomto sektoru zaznamenali lidé první výraznější změny oproti minulým průzkumům. Pomalu, ale jistě totiž přestává platit, že o kryptoměnách slyšeli pouze mladí lidé. Ze všech dotazovaných, kteří byli zařazeni do věkové kategorie 65+, slyšelo o kryptoměnách až 60 %. Toto číslo je určitě srovnatelné se 69 % mladých lidí (mezi 25-34), kteří již o digitálních měnách slyšeli.

Z 10 dotazovaných Australanů slyšelo až 7 o kryptoměnách (70 %). V USA překvapivě o kryptoměnách lidé slyšeli méně než v Austrálii, protože “pouze” 57 % lidí se vyjádřilo, že slyšelo o digitálních měnáchV Evropě je toto číslo zhruba někde mezi Austrálií a Amerikou, neboť o kryptoměnách slyšelo 66 %, přičemž nejméně lidí o kryptoměnách slyšelo v Belgii (pouze 38 %). Naopak náš stát si počínal výborně. V Česku slyšelo o kryptoměnách 69 % lidí, v Polsku 77 % a v Rakousku až 79 %.

Kdo se však o kryptoměny reálně zajímá?

Je však velký rozdíl o kryptoměnách slyšet a reálně se o ně zajímat. To ukázal i samotný průzkum, když procentuální rozdíl mezi lidmi vlastnícími kryptoměny a lidmi, kteří o kryptoměnách pouze slyšeli, je markantní. V Austrálii například vlastní kryptoměny pouze 7 % lidí, v USA 8 % a v Evropě 9 % lidí. Nejméně, 4 % lidí, vlastní kryptoměny v Lucembursku. Naopak nejvíce, zhruba 18 % dotazovaných, vlastní kryptoměny v Turecku.

Bitcoin vs tradiční investice

Odpověď na to, proč je ten rozdíl tak výrazný, bychom mohli najít v jiné části průzkumu, který se věnoval rizikovosti investice do kryptoměn. Dotazovaní lidé totiž měli porovnávat, jak moc je investice do Bitcoinu riskantní oproti investici do zlata, finančních trhů nebo investici do vlastního podnikání. Až 70 % dotázaných si myslí, že investice do zlata je méně riskantní než investice do Bitcoinu.

Zhruba 56 % ze všech zúčastněných si myslí, že je méně riskantní investovat do vlastního byznysu než do Bitcoinu. Zajímavě však dopadlo srovnání Bitcoinu a burzovního trhu. Rizikovost v tomto případě dopadla nejvyrovnaněji ze všech porovnávání. 46 % lidí vnímá burzu jako méně riskantní než Bitcoin, 24 % ji vnímá jako stejně riskantní a zhruba 30 % dotázaných ji vnímá jako více riskantní než investici do Bitcoinu.

Závěr

Výzkum poskytl mnoho zajímavých odpovědí a proto vám ještě zprostředkujeme odpovědi na otázky ohledně budoucnosti kryptoměn. Přesněji řečeno ohledně toho, jak 15 000 dotázaných lidí z celého světa vnímá kryptoměny, kam si daní lidé myslí, že kryptoměny směřují a zda je budou v budoucnu využívat.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro Vás připravil Marek F.

Zdroj:
think.ing.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img