Zakladatel CryptoOracle: Bitcoin funguje lépe než zlato

3
bitcoin zlato zlata

Opět se jdeme pouštět do srovnávání zlata a Bitcoinu. Nikdo však nejde „pomlouvat“ zlato samotné. Je však množství lidí, kterým přímé srovnání Bitcoinu s nějakým jiným objektem/produktem/službou, kterou důvěrně znají (například zlato), může lépe objasnit, jak Bitcoin funguje, nebo na co by se mohl využívat. Bitcoin má totiž velmi dobře našlápnuto k tomu, aby zlatu minimálně konkuroval jako držitel hodnoty.

Bitcoin má šanci, avšak zlato bude silný soupeř

Zlato je bezpochyby jeden z nejznámějších a nejvzácnějších kovů na světě. Lidé po celém světě ho proto využívají už téměř od nepaměti ve všech možných sférách a průmyslech. A protože většina lidí zcela neupřednostňuje změny, tak zlato mělo dlouhou dobu na růžích ustláno a neohroženě vévodilo jako nejúspěšnější držitel hodnoty. Avšak s rozkvětem kryptoměn může (ale nemusí) zlatu pomalu odzvonit.

Bitcoinu samotnému se říká „digitální zlato“ a to kvůli jeho vlastnostem jako například finální počet, nezaměnitelnost, snadné používání a to, že je digitální, což je v dnešní době velké plus. Zdá se totiž, že vše, co se dnes nachází na internetu má obrovskou výhodu. Podobný názor má i zakladatel společnosti CryptoOracle, Lou Kerner. Ten si však myslí, že Bitcoin má i více výhod oproti zlatu a právě proto se může se zlatem úspěšně porovnávat.

„Zlato je primárním držitelem hodnoty už velmi dlouho, což je jistě obdivuhodné. Avšak nyní tu máme něco, co reálně může fungovat mnohem lépe než zlato. Proto věříme, že Bitcoin může nahradit zlato. Nemusí se to stát za den, týden nebo za 5 let. Ale postupem času očekáváme, že se více a více lidí bude přiklánět na stranu Bitcoinu a ne na stranu zlata.“

Co se stane, když Bitcoin zlato nikdy nepřekoná?

Nic. Absolutně nic se nestane a nikdo nebude moci říct, že by Bitcoin neuspěl. Nelze totiž zaručit, že by Bitcoin překonal tak velký trh, jakým je trh se zlatem. Téměř 7 bilionů dolarů se aktuálně točí v tomto trhu a tak si je třeba uvědomit, že nebude vůbec jednoduché takový objem financí dostat i do Bitcoinu. Totéž poznamenal i Lou Kerner.

„Úplně by stačilo, kdyby se z trhu se zlatem přelilo do Bitcoinu zhruba 5 % až 10 %. Pokud se podíváte lépe na tato čísla, zjistíte, že má Bitcoin stále kam růst. A to zejména proto, že Bitcoin bude stále více a více vnímán jako digitální zlato. Půjde o aktivum, které by mělo představovat velmi nízkou rizikovost a volatilitu.“

Lou Kerner si uvědomuje, že volatilita Bitcoinu v dnešní době je spíše jeho slabou stránkou. Do budoucna však věří, že volatility bude ubývat a bude stále menším problémem. Myslí si, že problémem je aktuálně to, že Bitcoin je velmi „mladý“, a proto potřebuje ještě hodně času na to, aby dozrál. Uvedl přitom hned několik příkladů, při kterých poukázal na fakt, že „novinky a inovace“ jsou vždy mnohem volitelnější, protože lidé často nevědí, podle čeho jim přiřadit cenu.

Stejně se však Bitcoin musí pasovat i s jakousi rezistencí lidí, kteří jsou ohledně kryptoměn, ale i blockchain technologií poměrně skeptičtí. Takových lidí by však mělo s postupem času ubývat, a proto je Lou přesvědčen, že čas v případě Bitcoinu výrazně pomůže. I kdyby to mělo být 20-30 let, věří, že se Bitcoinu podaří výrazněji prosadit.

Závěr

Porovnávání zlata a Bitcoinu asi nebude nikdy dost. Lidé se na adresu obou aktiv vyjadřují na denní bázi. Co si však třeba uvědomit je fakt, že Bitcoin je zde pouze 10 let, zatímco zlato je zde tisíciletí. Výhoda je tedy určitě na straně vzácného kovu. Nicméně nikdo neřekl, že by tyto dvě aktiva nemohly fungovat i společně a dělit se tak o trh pro „držitele hodnoty.“ Až čas však ukáže, zda taková možnost přichází v úvahu, nebo zda některé z těchto dvou aktiv bude jasným vítězem v tomto boji.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil Marek F.

Zdroj:
ethereumworldnews.com

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MichelleJanJarek Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jarek
Host
Jarek

Já bych spíš řekl, že zlato je fyzické, každý ho může mít doma pod polštářem. Kdežto Bitcoin je jen takové virtuální nic, stačí výpadek elektřiny a je po nich. Jako džitel hodnoty tedy postrádá tu vlastnost, že žádnou hodnotu neudrží:D

Jan
Host
Jan

BITCOIN PŘESTANE FUNGOVAT V PŘÍPADĚ OBROVSKÝCH PŘÍRODNÍCH KATASTROF A VÁLEK.NEKOUPÍTE SI ZA NĚJ ANI ŠIŠKU Z LESA !!!ZLATO TO JE JINÉ KAFE !!!

Michelle
Host
Michelle

Těžko srovnávat fyzicky existující zlato s virtuálním Bitcoinem. Jak píše Jarek, stačí výpadek proudu a u Bitcoinu nemáte nic, velké kulové. Zlato máte v ruce a budete mít (dokuď vás někdo neokrade fyzicky).