Objem Bitcoinových transakcí výrazně převyšuje objem transakcí ve zlatě

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...

Bitcoin a zlato jsou velmi často srovnávány z mnoha úhlů. Spousta známých lidí v kryptosvěte mluví o Bitcoinu jako o digitálním zlatě. Nikdo se tedy nemůže příliš divit, že různé podobnosti a rozdíly mezi nimi jsou pod pečlivým drobnohledem lidí z této oblasti. My jsme se tomuto konkrétnímu tématu věnovali již několikrát, například v článku o inverzní korelaci mezi Bitcoinem a zlatem. I dnes se budeme věnovat právě těmto dvěma fenoménům a jeden z nich z tohoto srovnání vyjde podstatně lépe.

Bitcoin vs. Zlato

Ano, jsme portál, který se věnuje zejména kryptoměnám, ale to neznamená, že jsme jimi zaslepení a nekritičtí. Právě naopak, snažíme se být velmi objektivní, a pokud se nám něco na kryptoměnách nebo situaci, v jaké se právě nacházejí, nelíbí, vždy vás o tom pravdivě informujeme. Čísla nicméně nelžou a porovnávání objemu transakcí Bitcoinu a zlata hovoří velmi jednoznačně ve prospěch největší kryptoměny současného světa.

Bitcoin totiž velmi slušně našlápnuto k tomu, aby během roku 2018 bylo odesláno 1,1 bilionu dolarů prostřednictvím této měny. Co se týká zlata, mluví se „pouze“ o částce 0,4 bilionu dolarů. Rozdíl by to byl tedy téměř trojnásobný, což staví Bitcoin do výborné pozice. Není to však nic překvapujícího. Již od druhého kvartálu roku 2017 totiž Bitcoin v této statistice navrch. Od Q2 2017 bylo každý kvartál odesláno výrazně více dolarů prostřednictvím Bitcoinu nežli prostřednictvím zlata.

Tip redakce: Bitcoin poráží zlato v kategorii Flight kapitál

Bratři Winklevossovci a John Pfeffer Bitcoinu věří

Ve prospěch Bitcoinu hovoří i vyjádření některých významnějších osobností. V rámci  srovnání Bitcoinu a zlata se například bratři Winklevossovci vyjádřili takto:

Věříme, že Bitcoin předčí zlato. Myslíme si totiž, pokud se podíváte na základní vlastnost peněz, že se jedná o lepší formu zlata. V čem vlastně spočívá význam a hodnota zlata? V nedostatku. A Bitcoinu je pouze fixní počet, takže je na tom ještě lépe.

John Pfeffer, podnikatel známý i díky svému zájmu o kryptoměny, se nechal slyšet, že si myslí, že Bitcoin je tou nejvhodnější alternativou ke zlatu. A dalších srovnání by se určitě našlo ještě požehnaně. Jisté však je, že technologie, která je zde méně než dekádu, je porovnávána a často vyzdvihována nad vzácný kov, který se na zemi vyskytuje snad od nepaměti.

Mohlo by vás zajímat: Víte, co je fundamentální rozdíl mezi Bitcoinem, zlatem a ropou?

Závěr

Zda transakce Bitcoinu v roce 2018 opravdu tak výrazným způsobem překonají zlato, se dozvíme již za čtyři a půl měsíce. Prozatím však tato kryptoměna našlápnuto velmi dobře k tomu, aby schovala do váčku tento žlutý a cenný kov, se kterým je asi nejčastěji srovnávána.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek F.

Zdroj:
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře