Inverzní korelace mezi kryptoměnami a zlatem

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Tento týden byl pro většinu krypto-světa velmi zajímavý. Zejména byla těžce zkoušena trpělivost nováčků a to, jak se zachovají při pohledu na své první velké ztráty. Asi každý z nás doufá, že korekce, kterou jsme zažili, je už za námi. Ale najdou se i tací, kteří na ní velmi vydělali.

CoinInvest

Daniel Marburger, ředitel CoinInvestu, se vyjádřil, že společnost prodala za jeden den víc než 30 kilogramů zlata. CoinInvest tak v úterý 16. ledna prodala zlato v hodnotě víc než 1,2 milionu USD. Stalo se tak právě ten den, kdy se trh s kryptoměnami začal rapidně propadat. Více než 40% ztráty na ceně většiny kryptoměn mohlo způsobit prudký růst ceny zlata. Daniel Marburger také prohlásil, že v ten stejný den prodej zlatých mincí narostl až pětinásobně. V rozhovoru pro Bloomberg uvedl:

„Úterý byl pořádně bláznivý den. Celý den mi volali a psali zákazníci s jedinou otázkou a to, jak se dá vyměnit kryptoměna na zlato.“

GoldCore

Velmi podobná situace nastala i v Irské společnosti GoldCore LTD. Narozdíl od CoinInvestu však z GoldCore zákazníci vybírali peníze z kryptoměn po mnohem delší dobu. Podle statistik, uvedených touto společností, jejich zákazníci poslední 3 měsíce vybírali peníze z kryptoměn a přesouvali je právě do zlata. Ředitel společnosti GoldCore, Mark O’Byrne, informoval Bloomberg prostřednictvím e-mailu:

„Zákazníci vyjádřili své znepokojení ohledně prudkého růstu kryptoměn a přiznali, že takovýto růst je neudržitelný. Myslíme si, že naši klienti sami zjistili, že digitální aktiva jsou mnohem riskantnější než tradiční, bezpečné způsoby investování, například zlato.“

Zajímavost na závěr

Začátkem prosince 2017, kdy kryptoměny zažívaly jeden z největších boomů v historii, Larry McDonald, představitel ACG Analytics, informoval, že jejich investoři vyměňují zlato právě za kryptoměny. Larry McDonald potvrdil v rozhovoru pro CNBC, že během listopadu a prosince investoři vykazovali značnou náklonnost právě vůči kryptoměnám.

Toto přelévání peněz ze zlata do kryptoměn a z kryptoměn do zlata částečně potvrzuje negativní / inverzní korelaci. Zatím je ale sporné, jestli bude tento trend pokračovat i nadále. Každopádně je minimálně pozoruhodné, jak je trh zlata ovlivňován vývojem na trhu s kryptoměnami.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: