Finanční aplikace zaměřená na kryptoměny získala licenci ve Švýcarsku

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Glassnode: 100 000 unikátních BTC peněženek přesouvá denně BTC • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy během významného výprodeje utrpěly...

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Společnost Aximetria nabízí aplikace zaměřující se na osobní finance jak v oblasti kryptoměn tak i běžných fiat měn. Nyní získala licenci od Swiss Financial Services Standards Association (VOF).

Aplikace zaměřená na kryptoměny získala licenci

Aximetria v pondělí oznámila, že bankovní licence, která je uznávaná Switzerland’s Financial Market Supervisory Authority (FINMA), potvrzuje splnění všech požadavků švýcarských zákonů proti praní špinavých peněz.

Tato zpráva zároveň znamená, že Aximetria může nyní začít zprostředkovávat operace, které plně vyhovují švýcarským zákonům.

Swiss Financial Services Standards Association (VOF) je samoregulační organizace. zodpovídá za dohled nad dodržováním zákonů, které se týkají praní špinavých peněz a financování terorismu pro švýcarské finanční prostředníky.

Alexey Ermakov, zakladatel a CEO společnosti Aximetria, řekl:

„V porovnání s EMI (licence Electronic Money Institution – pozn. redakce), která je nejznámějším regulačním standardem pro všechny evropské a britské společnosti, je švýcarská licence mnohem důležitější pro společnost pohybující se ve fintech odvětví. Je to hlavně díky provázaní na Krypto zákony platné ve Švýcarsku a širokou budoucnost rozvoje podnikání. Ta zahrnuje půjčky, účty s virtuální měnou, projekty vyplácení mezd skrze aplikaci a další.“

Licence je zároveň závazkem

Licence pro finanční zprostředkovatele ve Švýcarsku znamená pro Aximetrii také to, že bude muset splňovat velký výčet pravidel a pokynů. A to včetně těch proti praní špinavých peněz a zároveň bude podléhat auditům.

Alexey k procesu získání licence řekl:

„Začali jsme s vytvořením sandbox prostředí, na které jsme poté postupně aplikovali veškeré požadavky a omezení, které byly podmínkou pro získání bankovní licence. Nakonec se nám podařilo najít business-model, který co nejlépe odpovídal náležitostem projektu. Splnění požadavků zabraňujících praní špinavých peněz, možnost připojit se odkudkoliv na světě a další benefity.“

Závěr

V dnešní době, kdy se většina zemí staví spíše negativně k otázce kryptoměn a jejich oficiálního uznání, je zajímavé sledovat proces získávání licence. Pro aplikaci věnující se kryptoměnám je to významná licence. A navíc v uznávané zemi, která pro finanční trh má na světě snad největší význam.

Co číst dále?

CEO Circle dnes varoval Kongres že USA zaostávají – Považujte kryptoměny za novou třídu aktiv

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře