Získá Libra licenci od švýcarského regulátora?

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nejistotu a regulační klacky pod nohama si projekt užil skutečně mnoho. Poslední dobou to však vypadá, že Libra tvrdě pracuje na tom, aby ji světoví regulátoři schválili. Podle nejnovějších zpráv požádali o posouzení a případnou licenci ve Švýcarsku.

Udělilo by podle současných plánů Švýcarsko Libře licenci?

Tak nějak se asi ptali sami sebe v asociaci Libra a místo dohadů rovnou požádali o posouzení. Švýcarský finanční regulátor FINMA ve středu v pokynu o stabecoinech potvrdil, že tuto žádost obdržel. Libra požádala o posouzení toho, jak by regulátor jejich projekt klasifikoval podle současného plánu. Ten odpovídá:

   “Vzhledem k vydávání platebních tokenů Libra by služby plánované v rámci projektu Libra jednoznačně přesahovaly služby čistě platebního systému.”

Tím FINMA rovnou říká, že Libra bude muset vyhovět dalším regulačním požadavkům. Pojďme se tedy podívat, které to jsou. Začněme tím, že projekt podle vyjádření musí získat licenci k platebnímu systému.“ Švýcarský regulátor tedy klasifikuje Libru jako platební systém, resp. něco, co platební systém zřejmě přesahuje.

Co musí Libra splnit?

Projekt bude muset dále vyhovět zákonu proti praní špinavých peněz, protože se právě svým zaměřením na platební systém automaticky stává jeho předmětem. Co se týče dalších pravidel, agentura naznačuje, že bude vyžadovat splnění některých dalších požadavků:

 „V rámci FMIA musí všechny další služby, které zvyšují rizika platebního systému, podléhat odpovídajícím dodatečným požadavkům. To znamená, že všechna potenciální rizika švýcarského platebního systému, včetně bankovních rizik, lze řešit uložením příslušných požadavků v souladu s maximem ‘stejných rizik, stejných pravidel‘“

Jednou důležitou podmínkou, kterou uvedli rovnou, je, že „výnosy a rizika související se správou rezervy „ponese výhradně Libra Association, a nikoli – jako v případě poskytovatele fondů – držitelé stablecoinu.” Libra pak navíc, vzhledem ke svému mezinárodnímu charakteru, bude vyžadovat mezinárodní koordinaci ze strany regulačních orgánů.

Závěr

Švýcarský regulátor potvrdil, že asociace Libra požádala o posouzení své klasifikace a přiložil také požadavky pro případné udělení licence. Asociace říká, že se snaží zapojit do konstruktivního dialogiu s FINMA. Výsledkem by v případě úspěchu mohlo být, že se stablecoin stane regulovaným platebním systémem.

Co číst dále?

11.09.19 Technická analýza BNB a NEO Jsou altcoiny na dně? Kdy se konečně odrazí nahoru?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img