Libra je budíčkem pro světové politiky – bude to velké?

0
facebook, libra

Podle spoluzakladatele a jednatele společnosti Cardano Charlese Hoskinsona si finanční regulátoři a politici v USA konečně uvědomují hrozbu, kterou kryptoměny mohou představovat pro globální trh.

Hoskinson uvedl, že důsledky vstupu Facebooku do kryptoměnového prostoru budou mnohem větší, než se první pohled zdá.

Libra jako budíček

Libru nejlépe vystihuje rčení: „Nejprve tě ignorují, pak se ti smějí, pak proti tobě bojují a nakonec vyhraješ.“

Rčení má smysl vzhledem k tomu, že skeptici, včetně mnoha z regulačních úřadů roky ignorovali část, aby se vysmívali kryptoměnám jako „podvod“ nebo „bublina“, když popularita Bitcoinu začala divoce stoupat v druhé polovině roku 2017, tak již bylo pozdě.

Hoskinson dodal, že regulátoři nyní začínají chápat skutečnost, že decentralizovaná digitální ekonomika není něco, co by si člověk jen mohl přát. Je tady a každým dnem sílí.

Sputnik v nové podobě

Na otázku, co bude znamenat Libra, odpověděl generální ředitel společnosti Cardano, že by to mohl být „Sputnikův jev“ pro regulační orgány. Odkazuje na první uměle vypuštěný satelit Sovětským svazem v roce 1957.

„Sputnik byl velkým překvapením pro Ameriku.“ Američané byli přesvědčeni, že jsou vždy technologicky před Sověti. A nikdo vypuštění umělé družice nečekal. Jen to dále ukazuje jak náskok Sputniku přiměl americké politiky, aby aktivně podpořili americký vesmírný program.

Pokračoval v této představě a prohlásil: „Libra dělá totéž. Je to globálním upozorněním a vzkazuje světovým politikům, že existující finanční řád, na který jsou zvyklí, končí!“

Nový finanční řád

Hoskinson řekl, že existují vlivní jednotlivci, kteří by mohli tvrdě bojovat, aby zabránili decentralizovanému digitálnímu hospodářství převzít stávající finanční řád. Je potřeba ale vymyslet globální řád, který bude spravedlivý ke všem.

Na téma ohledně zakazování kryptoměn uvedl, že lidé jsou a budou stále přitahováni tam, kde jsou určité pobídky.

Pro mnohé přicházejí tyto pobídky ve finanční volnosti, kterou právě kryptoměny slibují. Pokud jsou pobídky dostatečně silné a není nic, co by je regulovalo, tak kryptoměny nebude schopné zastavit.

Závěr

Souhlasíte s Hoskinsonovým názorem, že Libra je budíčkem a je na čase vytvořit nový finanční řád?
Podělte se o své myšlenky v komentářích níže.

Co číst dál?

V Číně poskytují v bance informace o kryptoměnách

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře