V Číně poskytují v bance informace o kryptoměnách

1
cina

Zatímco některé země se snaží, aby se kryptoměny nestaly mainstreamem, tak v Číně zaujali jiný postoj. Konkrétně Bank of China se snaží poskytovat občanům základní informace o digitálních měnách.

Bank of China dělá osvětu

Včera jedna ze čtyř největších státních komerčních bank v Číně – Bank of China zveřejnila na svých webových stránkách infografiku, kde zákazníky informuje o tom, jak kryptoměny fungují, o jejich hodnotě a případně vyvracení mylné představy společnosti.

Podle banky byly kryptoměny kdysi známy jako „symbol bohatství,“ díky býčímu trhu na konci roku 2017, který vystřelil cenu Bitcoinu na zhruba 20 000 USD.

Tip: Co znamená být bohatý a jak se to pozná?

Od té doby počet lidí se zájmem o kryptoměny prudce stoupl. „Každý mluví o Bitcoinech, ale jen málokdo rozumí, co jsou to kryptoměny,“ uvádí infografika. Mnoho lidí si myslí, že díky Bitcoinu mohou zbohatnout „přes noc,“ zatímco jiní považují všechny kryptoměny za podvod.

Infografika se skládá ze tří částí. První část zahrnuje historii Bitcoinu, Satoshi Nakamota, jak Bitcoiny fungují jako decentralizovaný P2P systém, jak se těží, výhody využití kryptoměn a historické události, jako je Mt. Gox hack z roku 2014.

Druhá část infografiky se zaměřuje na zvláštní rysy Bitcoinu, jeho cenovou historii a volatilitu a také na to, proč cena neustále stoupá. Konstatuje, že „obchodování s Bitcoiny je jako jízda na horské dráze; nic pro kardiaky.

Rostoucí počet bankomatů v Číně

Závěrečná část obsahuje důkazy o přijímání Bitcoinu, jako je rychle rostoucí počet bankomatů na Bitcoiny a přeshraniční platební aplikace, které se dnes běžně používají.

V neposlední řadě infografika také zmiňuje některé hlavní obchodní magnáty a investory, kteří nenávidí Bitcoin, včetně Warrena Buffetta z Berkshire Hathaway, Jamie Dimona z JPMorgan Chase a Raye Dalia z Bridgewater.

  • Poslední zmínka je o projektu Libra, zajímavé, že?
  • Kompletní infografikou v originále se můžete pokochat zde.

Závěr

Jedna z největších čínských bank vysvětluje, co je to Bitcoin, proč je to cenné, vyvrací mýty a informuje, že kryptoměny jsou revoluce, která je v plné síle a nikdo ji nemůže zastavit.

Myslím si, že by podobný projekt v České republice nebyl vůbec na škodu. Uvítali byste, kdyby nějaká větší česká banka spustila podobnou infokampaň?

Co číst dál?

5 nejoblíbenějších strategií pro obchodování s kryptoměnami

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kevin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kevin
Host
Kevin

Pokud vim, tak v Cine uz zadne BTC automaty nejsou…. Kdysi byly, ale pak je museli odinstalovat.