Hlava centrální banky USA: Vývoj Libry by měl být pozastaven

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Online kryptoměnová platforma byla zastavena vrchním soudem • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Češi letos koupili kryptoměny za téměř 2 miliardy • Tether dosáhl tržní kapitalizace 10 miliard USD • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Dnešek zatím...

Podle hlavy centrální banky Spojených států by Facebook neměl mít povolení k vypuštění kryptoměny Libra. A to až do chvíle, než se podrobněji vyjádří k plánům na řešení regulací.

„Jen si myslím, že to takhle nemůže pokračovat. Zatím se totiž neobjevují příliš pozitivní ohlasy na přístup Facebooku například k praní špinavých peněz,“ uvedl předseda Federal Reserves Jerome Powell před středečním jednáním Výboru pro finanční služby (House Financial Services Committee). A dodává:

„Ochrana údajů, soukromí uživatelů, všechny tyto věci budou muset být řešeny velmi důkladně a nemělo by to proběhnout urychleně za účelem brzkého spuštění měny.“

Podle agentury Reuters Powell vůči Libře vyjádřil mnoho vážných obav ohledně finanční stability a ochrany spotřebitele. Federal Reserves proto vytvořily pracovní skupinu dohlížející na vývoj kryptoměny. Skupina také spolupracuje s centrálními bankami jiných zemí.

Projekt bude zkoumat také Rada pro dohled nad finanční stabilitou USA. Tato federální organizace vytvořená v roce 2010, působí pod záštitou Ministerstva financí Spojených států.

Powell vysvětlil, že některé z jeho obav týkající se Libry vycházejí z velikosti Facebooku, který „má několik miliard-plus uživatelů“.

„Chci skutečné odpovědi“

Facebook byl pod palbou od samého vydání whitepaperu Libry. Právníci, regulátoři a ministři financí po celém světě společnost vyzývají, aby pozastavila vývoj Libry, dokud nebudou zodpovězeny všechny otázky týkající se projektu.

David Marcus, vedoucí blockchainu Facebooku a šéf Calibry, dceřiné společnosti, která má na starosti vytvoření digitální peněženky pro kryptoměnu, v úterý odpovídal na některé otázky bankovního výboru Senátu. Senátor Sherrod Brown, hodnotící člen výboru, nebyl spokojen s Marcusovými odpověďmi a řekl:

„Facebook neposkytl odpovědi týkající se Libry. Chci slyšet skutečné odpovědi během slyšení, které se koná příští týden. Vyzývám také naše finanční hlídače, aby prověřili Libru, a zajistili tak ochranu jejím uživatelům.

Marcus opět vystoupí v Senátním bankovním výboru 16. července.

Co číst dále?

[Zprávy] • Kryptoburza Gemini dvojčat Winklevossových se možná zapojí do projektu Libra • Shell investuje do energetického startupu • Halving na Litecoinu bude šok • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře