[Zprávy] • Kryptoburza Gemini dvojčat Winklevossových se možná zapojí do projektu Libra • Shell investuje do energetického startupu • Halving na Litecoinu bude šok • a další novinky

0
(0)

Bratři Winklevossovi, zdá se, zakopali válečnou sekeru a možná budou opět spolupracovat s Markem Zuckerbergem. Olejáři ze Shellu zas nechtějí zaspat dobu a investují do Blockchainu. A Charlie Lee vyděsil těžaře Litecoinu, po halvingu prý můžou zavřít krám! Více se dozvíte v našich zprávách.

Kryptoburza Gemini dvojčat Winklevossových se možná zapojí do projektu Libra

Tyler a Cameron Winklevossovi, spoluzakladatelé newyorské kryptoburzy Gemini, mohou brzy vstoupit do asociace Libra. Konsorcia, které řídí navrhovanou “kryptoměnu” Facebooku. Vzhledem k legendárnímu boji bratrů Winklevossů o kontrolu nad Facebookem s Markem Zuckerbergem, jejich bývalým spolužákem z Harvardu, by jejich spojení s Librou mohlo být pro mnohé překvapivým krokem. Nyní však chtějí být „přátelé“ se společným cílem prosazovat mainstreamovou adopci kryptoměn.

Shell investuje do energetického startupu založeného na Blockchainu

Společnost Shell, pátá největší ropná společnost na světě, investovala do energetického startupu založeného na Blockchainu, uvedl 10. července magazín Forbes. Evropský ropný a plynárenský gigant investoval nezveřejněnou částku do newyorského startupu LO3, jehož platforma Exergy sleduje energii pomocí technologie blockchain. Podle zprávy má společnost Shell možnost převést svou investici do tokenů LO3 nazvaných XRG, které budou pohonem platformy a budou potřeba k přistupu do distribuované energetické sítě.

Charlie Lee: Halving v příštím měsíci bude pro těžbu Litecoinu šok

Tvůrce Litecoinu (LTC) Charlie Lee předpověděl, že těžaři mohou zavřít krám poté, co se letos v létě sníží odměna za těžbu na polovinu. V rozhovoru s australským kryptografickým serverem Mickey se Lee zamyslel nad možnými důsledky pro ekosystém Litecoinu, když se současné blokové odměny v síti sníží o 50%. „Pro systém je to vždycky šok,“ řekl a doplnil:„Když se odměny za těžbu sníží na polovinu, někteří těžaři nebudou rentabilní a svůj stroj vypnou. Pokud to udělá velké procento lidí, bloky se po určitou dobu zpomalí, to může trvat sedm dní. Potom se ale obtížnost znovu přenastaví a všechno bude v pořádku.“

Bitcoin je příliš volatilní na to, aby nahradil fiat, tvrdí někdejší ekonom z Morgan Stanley

Andy Xie, bývalý šéfekonom Asijsko-pacifické pobočky Morgan Stanley, říká, že Bitcoin nikdy nenahradí fiat měnu kvůli jeho vysoké volatilitě. Xie, který je známý mimo jiné tím, že předpověděl finanční krizi v roce 1997, sdělil Korea Times, že se domnívá, že Bitcoin je jen nástrojem pro hazardní hry pro lidi žijící v Japonsku, Jižní Koreji a Číně.

The Provident Bank nyní nabízí depozitní služby pro kryptografické subjekty

Podle oznámení zveřejněného 9. července začala americká komunitní banka The Provident Bank nabízet depozitní služby pro zákazníky spojené s digitálními měnami. Banka nově nabízí depozitní a další bankovní služby pro vydavatele kryptoměn, kryptoburzy a investory. Bude využívat blockchainový analytický nástroj Crystal, který mapuje kryptoměnové transakce a s nimi související subjekty, aby odhalil podezřelé fondy a třetí strany. Crystal by měl zajistit, aby noví klienti banky byli v souladu s postupy proti praní špinavých peněz a zásadami KYC (Know Your Customer). Banka navíc poskytne plné pojištění až do výše 250 000 USD.

Co číst dále?

Centrální banka EU nezařadí Bitcoin do svých rezerv – tvrdí, že to není měna

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img