71.5% Litecoinů je již vytěženo, zbývá 24 mln, a ten poslední?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Litecoin dne 12.1.2019 překročil milník 60 milionů vytěžených mincí. Celkový počet LTC je 84 milionů. Je již tedy vytěženo přibližně 71,5% veškerých LTC. Zbývá posledních 24 milionů.

Odměna za vytěžený blok LTC se letos sníží

Odměna za vytěžení bloku Litecoinu se upravuje každých 840 000 bloků v procesu známém obecně jako halving. Další halving (pulení) je odhadován na 8. srpna letošního roku. To je ještě něco málo přes 200 dní, než se odměna za vytěžený blok sníží z 25 LTC na 12,5.

A další halving by pak měl nastat kolem poloviny roku 2022. Litecoin.com také odhalil časový rámec, kdy bude vytěžen poslední LTC. Poslední Litecoin by měl být vytěžen dle matematických výpočtů někdy kolem roku 2142.

Proč to bude trvat tak dlouho?

Odměny za bloky se budou neustále a neustále snižovat, a tak budeme muset čekat více než sto let, abychom se dostali k vytěžení toho posledního kusu. Co se bude dít pak asi těžko předpovídat, vzhledem k neskutečně dlouhé době, než tato událost nastane.

Charlie Lee předpovídal, že LTC klesne na 20 dolarů

V prosinci roku 2017 tvůrce Litecoinu (LTC) varoval, že toto digitální aktivum by mohlo klesnout na 20 dolarů. Doslova jeho tweet popisoval, že hodnota LTC by se mohla propadnout o 90%. To bylo v době, kdy LTC vzrostl na zhruba 300 dolarů, a všichni si asi pamatujete, že tehdy zakladatel Litecoinu Charlie Lee vše prodal.

Závěr

Litecoin se v poslední době potýká s negativními ale i pozitivními reakcemi. Panuje kolem něj tak trochu chaos, a nikdo není schopen odhadovat, jakým směrem se tento coin vydá. A co vy? Dokázal si LTC udržet vaší důvěru dodnes?

Co číst dále?

Velryby se probouzejí – Můžeme se těšit na zvýšenou volatilitu?

Zdroj: ethereumworldnews.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře