Čína se snaží využít blockchain jako „strategickou zbraň“

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Až 73 % podniků v Číně se domnívá, že blockchain je top strategickou prioritou. Tato statistika vychází ze zprávy skupiny Velké Čtyřky, konkrétně Deloitte.

Ve zprávě nazvané „Deloitte’s 2019 Global Blockchain Survey“ společnost zkoumala 1 386 podniků v 11 zemích, z toho 200 pocházejících z Číny. Účelem bylo poskytnutí větších znalosti o hlavních postojích a investicích do blockchainových technologií.

Výzkum byl proveden mezi 8. únorem a 4. březnem letošní roku.

Podle výsledků průzkumu se čínští zaměstnanci domnívají, že technologie blockchain je jednou z pěti kritických priorit v zemi.

Současně, v globálním měřítku, 53 % respondentů prohlásilo, že vidí technologii distribuované účetní knihy (DLT) jako jednu z pěti strategických priorit, což je o 10 % více než v roce 2018.

Blockchain jako taktická zbraň

Paul Sin, vůdce asijsko-pacifické laboratoře společnosti Deloitte a konzultant společnosti Deloitte Advisory, ve zprávě uvedl, že Čína bude implementovat blockchain strategicky „více než kdekoli jinde na světě“, nikoliv „takticky“.

„Další projekty [v Číně] jsou řízeny vrcholovým managementem, kde využívají blockchain jako strategickou zbraň spíše než nástroj produktivity.“

Zatímco Čína patřila mezi anti-kryptoměnové země, když zakázala na konci roku 2017 prvotní nabídky mincí (ICO) i Bitcoin (BTC), nyní aktivně narušuje základní technologii kryptoměn. V březnu 2018 Financial Times uvedla, že většina patentových přihlášek pro technologii blockchain pro Světovou organizaci duševního vlastnictví (WIPO) v roce 2017 přišla z Číny.

Od té doby zůstal blockchain hlavním záměrem pro rozvoj v Číně, údajně zde dokonce bylo rozvinuto nejvíce blockchain projektů od dubna 2019. Vedle toho se zdá, že Čína svou přísnou politiku vůči kryptoměnám doposud nezmírnila. Například poskytovatel platebních služeb WeChat nemůže od května 2019 uskutečňovat kryptoměnové transakce ve své platební politice.

Zdroj:cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img