Čína přichází s novou platební platformou postavenou na blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs znovu zahájil provoz kryptoobchodního oddělení • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Velryba přesunula ohromující částku 4,5 mld. USD v BTC za poplatek 21 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh opět překračuje 1,4 bilionu...

Čínská vláda společně s Alipay rozjíždí novou platební platformu postavenou na blockchainu. Tento projekt má zjednodušit možnost rezervace návštěvy u doktora a zrychlit placení poplatků v nemocnicích.

Navzdory tomu, že se Čína ke kryptoměnám celkově staví dost negativně, čínská vláda investovala hromadu času a peněz do vývoje této nové platformy. Tlak ze strany státu byl především kvůli standardizování shromažďování dat za lékařské služby a platby. Momentálně je tato aplikace testovaná a dostupná pouze v provincii Če-ťiang.

Na tomto projektu spolupracovalo mnoho úřadů. Jmenovitě: ministerstvo financí, zdravotní ústav, úřad pro tzv. Big Data a zdravotní pojišťovny. Klíčovou roli zde hrály i firmy Alipay (lídr v online a mobilních platbách v Číně) a jejich přidružená pobočka Ant Financial, která celý projekt zajišťuje a poskytuje veškeré know-how.

Rezervace návštěvy u doktora na jeden klik

Dle reportu Jinse mohou obyvatelé provincie Če-ťiang nyní využít tuto novou platformu pro rychlejší rezervaci návštěvy u doktora, k zaplacení veškerých s tím spojených poplatků, a také zde funguje něco jako online pořadové lístky, které zabrání tvoření front a chaosu spojených s tím. Uživateli k tomu všemu poslouží jednoduchá aplikace.  

Aktuálně je tato aplikace dostupná pro jedenáct nemocnic. Očekává se, že ještě do konce tohoto roku bude rozšířená ve více jak sto nemocnicích po celé provincii Če-ťiang.

Čínské úřady uvádějí, že strávený čas návštěv pacientů klesnou o téměř 60% a čekací doby tak budou značně sníženy.

Alibaba spolu s Jack Ma věří technologii blockchain

Alibaba, přidružená organizace k Alipay, se řadí na první místo ve světě, pokud jde o patenty související s blockchainem. Jack Ma je otevřeným obhájcem této technologie a staví se velmi optimisticky k dalšímu rozvoji. Nicméně stejně jako většina čínských podnikatelů a úřadů i on zůstává skeptický vůči kryptoměnám.

Od Alibaby očekáváme, že bude i nadále pracovat s dalšími čínskými provinciemi na zavedení technologie blockchain. Tato technologie může značně podpořit čínskou vidinu pro vybudování tzv. “chytrých měst” ( koncept, který využívá digitální, informační a komunikační technologie pro zvýšení kvality života ve městech).

Závěr

Myslíte si, že i v Čechách nebo na Slovensku bude možné rezervovat návštěvu u jakéhokoli doktora pomocí jednoduché aplikace? Nebo zůstaneme napospas nekonečnému čekání? Podělte se o Váš názor do komentářů níže.

Co číst dál?

Coinbase Custody již spravuje majetek v hodnotě 1.3 miliardy dolarů!

Zdroj: beincrypto.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře