Centrální banka EU nezařadí Bitcoin do svých rezerv – tvrdí, že to není měna

3
ecb

Evropská centrální banka jen potvrdila svůj odmítavý postoj k Bitcoinu a odmítla jej uznat jako měnu.

V reakci na soukromý dotaz v rámci svého pravidelného interaktivního programu na Twitteru, který ECB spravuje pod hashtagem #AskECB, banka uvedla, že nemá v plánu přidávat Bitcoin do svých rezerv.

„Bitcoin není měna, je spíše aktivem a je velmi nestálý,“

– uvedli úředníci citující hlavního ekonoma Philip Lana.

To na sebe nenechalo dlouho čekat a strhla se vlna komentářů podporujících Bitcoin.

„Bitcoin jsou peníze“

– odpověděl Pierre Rochard, softwarový inženýr známý pro svou obhajobu kryptoměn.

Další komentáře pod příspěvkem uváděly, že euro již ztrácí svoji sílu.

Evropská centrální banka a postoj ke kryptu

V květnu letošního roku zpráva nazvaná „Crypto-Assets: Implikace pro finanční stabilitu, měnovou politiku, platby a tržní infrastruktury“ uzavřela celý fenomén okolo krypta, když uznala, že Bitcoin a kryptoměny mají velmi malý vliv na tradiční ekonomiku.

Dříve jsme psali: Evropská centrální banka – kryptoměny neohrožují finanční stabilitu v EU

V minulosti se také rezervní banka Evropské unie chopila myšlenky vydávat vlastní digitální měnu jako reakci na připravované státní digitální peníze z Číny a dalších zemí světa.

Závěr

Ať je postoj Evropské centrální banky jakýkoliv, nic to nemění na tom, že bankovní systém je zastaralý. Kryptoměny do sektoru bankovnictví přinášejí nové inovace. Bitcoin funguje, vyvíjí se a ze všeho nejdůležitější, spravuje ho komunita.

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
sdasADariusz MatuszyńskiHeimdall Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Heimdall
Host
Heimdall

Souhlasím se stanoviskem ECB. BTC ani ostatní CC podle mě nejsou měnou. Nesplňují totiž základní vlastnosti měny, což jsou: prostředek směny – v současném stavu nepoužitelné. Představte si, že chcete čistě přes BTC blockchain zaplatit v obchodě. Nelze. Proč? Protože tam budete čekat do večera. zúčtovací jednotka – díky extrémní volatilitě také nesplňuje. Představte si, že vám v práci budou platit sazbou třeba 0,1 BTC měsíčně. Jeden měsíc si budete žít jako král, druhý měsíc vám po zaplacení výdajů nezbude na chleba… Uchovatel hodnoty – také nesplňuje kvůli volatilitě. Klasické fiat měny ztrácí hodnotu inflací, ale víte, jaká inflace je… Číst vice »

sdasA
Host
sdasA

Pokud vím, tak velice kladně hovořili o XRP a ripplu. Takže to není jen MMF. Hlavně Christine Lagardeová odchazí do Evropské centrální banky ( a kladně mluví o kryptu a především o XRP) a nahrazuje post Draghiho.