První bitcoinové dluhopisy jsou na světě – absolutně bez fiat měn

0
(0)

Dvě evropské společnosti se spojily a vydaly první „bitcoinové dluhopisy.“ Spekulace se potvrdily a vydání dluhopisů oznámily společnosti v tiskové zprávě dne 3. července. Jedná se o první vydané dluhopisy, které jsou absolutně „zero-fiat.“

Lucemburská firma Argento, která zabývá bezpečností, spojila své síly s londýnskou burzou (LBX) a společně vydaly dluhopisy založené na Bitcoinu. Dluhopisy jsou regulovány v Anglii Úřadem pro řízení financí (FCA).

“Jsme nadšeni, že jsme strukturovali a vyrobili první finanční produkt na světě, který je založen na Bitcoinu,” komentoval manažer Argento Phil Millo.

Dluhopis Argento-LBX představuje první z regulovaných produktů na bázi kryptoměn. Zásadní rozdíl je, že fiat měny se jich absolutně netýkají, jsou založené pouze a čistě pro kryptoměny.
Dluhopisy jsou snadno dostupné prostřednictvím Bloomberg portálu, navíc se dluhopisy pyšní tím, že nejenže jsou kryptoproduktem, ale mají i svůj vlastní ISIN kód! (mezinárodní identifikační číslo cenného papíru).

K dispozici jsou dluhopisy s různou dobou splatnosti. Argento je nápadně pojmenovává po jevech specifických pro kryptoměny, jako jsou „FOMO“, „HODL“ a „MOON“. Očkává se, že nejvíce se prodá dluhopisů typu HODL.

Je to vynikající produkt pro lidi, kteří v současné době drží Bitcoin a neplánují prodávat v příštích několika letech …” dodal generální ředitel Benjamin Davies.

„Poprvé je to možnost, jak zvýšit zisky, aniž by člověk své Bitcoiny vystavil výkyvům tradičních „fiat“ trhů.“ Již v minulosti vlády několika rozvojových zemí řekly Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF), že mají zájem o vydávání dluhopisů vázaných na Bitcoin.

Závěr

První bitcoinové dluhopisy byly vydány! Co si o tomto nápadu myslíte? Má smysl držet místo kryptoměny dluhopis? A o jaký typ byste měli zájem – FOMO,HODL nebo MOON?

Co číst dál?

Binance spustí obchodování krypto futures s pákou 20x

Zdroj: cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jose

Určitě si vyberu mezi A, B a C, když vůbec netuším jaké jsou mezi nimi rozdíly!

Kokršpaněl

Tak furt lepší bitcoinové dluhopisy než trapné státní duhopisy z ještě trapnějším úrokem kterým snad ani úrok není ale jelikož lidi jsou jen tupé ovce bez známek přemýšlení tak jim státní duhopisy nevadí a myslí si že na tom vydělají balík i když jim stát dá v podstatě hovno úrok maximálně půl procenta (ale zas mají jistoty i když díky inflaci 2.5% na to spíš prodělají než získají ) za to nějaká soukromá společnost jim dá úrok maximálně 8% kde je vyšší riziko ztráty ale taky vytunelování fondu či krachu .To už lepší vsadím na jistotu bitcoinové dluhopisu z dlouhodobého hlediska se to přeci vyplatit musí daleko víc než státní či nějaké soukromé fondy o proti BTC z menším úrokem zisku a prakticky stejného rizika , tak co je lepší ? jasně že bitcoinové dluhopisy.

Ric

Nějak se mi to nelíbí, deriváty „rozmnožují” BTC a nesou riziko emitenta.

Hanz

Pokud firma vydávajicí věří, že za 5 let nebude mít bitcoin žádnou nebo nižší hodnotu tak je to pro ně super deal. Teď vydají dluhopis za 100 BTC hodí jim to 1 000 000 USD a potom lidem vrátí 100 BTC třeba za 200 000 USD nebo v průběhu 5 let bude zdravá 90% korekce během toho koupi zpět těch 100 BTC + pár dalších na pokrytí úroku a furt to bude pro firmu super deal.

spot_img