První bitcoinové dluhopisy jsou na světě – absolutně bez fiat měn

0
(0)

Zprávy a souhrny

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Circle uzavřel partnerství s Genesis: podporují použití USDC v tradičním financování • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Dvě evropské společnosti se spojily a vydaly první „bitcoinové dluhopisy.“ Spekulace se potvrdily a vydání dluhopisů oznámily společnosti v tiskové zprávě dne 3. července. Jedná se o první vydané dluhopisy, které jsou absolutně „zero-fiat.“

Lucemburská firma Argento, která zabývá bezpečností, spojila své síly s londýnskou burzou (LBX) a společně vydaly dluhopisy založené na Bitcoinu. Dluhopisy jsou regulovány v Anglii Úřadem pro řízení financí (FCA).

„Jsme nadšeni, že jsme strukturovali a vyrobili první finanční produkt na světě, který je založen na Bitcoinu,“ komentoval manažer Argento Phil Millo.

Dluhopis Argento-LBX představuje první z regulovaných produktů na bázi kryptoměn. Zásadní rozdíl je, že fiat měny se jich absolutně netýkají, jsou založené pouze a čistě pro kryptoměny.
Dluhopisy jsou snadno dostupné prostřednictvím Bloomberg portálu, navíc se dluhopisy pyšní tím, že nejenže jsou kryptoproduktem, ale mají i svůj vlastní ISIN kód! (mezinárodní identifikační číslo cenného papíru).

K dispozici jsou dluhopisy s různou dobou splatnosti. Argento je nápadně pojmenovává po jevech specifických pro kryptoměny, jako jsou „FOMO“, „HODL“ a „MOON“. Očkává se, že nejvíce se prodá dluhopisů typu HODL.

Je to vynikající produkt pro lidi, kteří v současné době drží Bitcoin a neplánují prodávat v příštích několika letech …“ dodal generální ředitel Benjamin Davies.

„Poprvé je to možnost, jak zvýšit zisky, aniž by člověk své Bitcoiny vystavil výkyvům tradičních „fiat“ trhů.“ Již v minulosti vlády několika rozvojových zemí řekly Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF), že mají zájem o vydávání dluhopisů vázaných na Bitcoin.

Závěr

První bitcoinové dluhopisy byly vydány! Co si o tomto nápadu myslíte? Má smysl držet místo kryptoměny dluhopis? A o jaký typ byste měli zájem – FOMO,HODL nebo MOON?

Co číst dál?

Binance spustí obchodování krypto futures s pákou 20x

Zdroj: cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře