CEO Circle: Libra může mít pozitivní vliv na regulace

0
bitcoin regulace FATF
Regulace kryptomen

Jeremy Allaire, spoluzakladatel a generální ředitel platební společnosti Circle, během rozhovoru s agenturou Bloomberg uvedl, že Libra bude provozovat systém, který má své vlastní regulační požadavky.

Během rozhovoru Allaire poukázal na to, že existují různé implementace stablecoinů, které se liší v přístupu k regulacím.

„Je zde skutečně klíčový rozdíl mezi stablecoiny, které běží na základě schémat uzavřených smyček – což je způsob, jak je dnes Libra navržena, alespoň v její počáteční inkarnaci – versus stablecoiny, které mohou běžet na veřejném internetu.“

– řekl Allaire

Allaire také uvedl, že tou druhou variantou je například USDCoin. Stablecoin vydávaný společností Circle a americkou směnárnou CoinbaseAllaire dále doufá, že Libra spustí vývoj vnitrostátních pravidel pro digitální aktiva.

„Krypto a blockchain tak nějak začínají patřit do ekonomiky 21. století a zcela jistě se najde možnost zavést předpisy, které nám umožní růst ve velkém měřítku stejným způsobem, jako v případě internetu na konci 90. let.“

Závěr

Pokud něco chcete dostat legálně mezi masy, takřka vždy to podléhá regulaci. Kryptoměny bohužel nejsou výjimkou. Připraví FB coin půdu pro ty „opravdové“ kryptoměny?

Co číst dál?

Binancechain dokončuje první hard fork upgrade s názvem ‚Galileo‘

Zdroj: cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na