Tim Draper: Bitcoin změní způsob fungování světových vlád

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Bitcoin v kombinaci s jinými dalšími technologiemi změní způsob, jakým fungují vlády po celém světě. To prohlásil Tim Draper, americký miliardářský investor do rizikového kapitálu.

Tim Draper

foto
zdroj: en.wikipedia.org
  • celým jménem Timothy Cook Draper
  • narozen 11. června 1958 v Illinois, USA
  • americký investor rizikového kapitálu
  • patří k hlavním zastáncům Bitcoinu a decentralizace
  • zakladatel Draper Fisher Jurvetson (DFJ), Draper University, Draper Venture Network a Draper Associates
  • mezi jeho nejvýznamnější investice patří Baidu, Hotmail, Skype, Tesla, Twitter, Robinhood a další
  • považován za jednoho z nejmocnějších a nejvlivnějších lidí v Silicon Valley

 

Medium

V příspěvku pro Medium, který byl publikován dne 10. října, nazývá Draper kryptoměnu Bitcoin „startup měnou“. Na Bitcoinu oceňuje nejen decentralizaci, ale i jeho bezhraniční charakter a věří, že Bitcoin spojí svět. V příspěvku Draper uvádí:

„S bitcoiny a decentralizací, která s nimi přichází, se geografické hranice staly méně relevantní. Už nejsme vydaní na milost diktátorů a různých mýtných poplatků, abychom mohli rozvíjet světovou ekonomiku.

Dlouhodobě věřím, že s ohledem na podnikání a ekonomiku, jsme více než kdy jindy jeden svět.“

Tribalismus umírá

Draper v příspěvku opakuje své přesvědčení, že tribalismus umírá. Bitcoin nám umožňuje sdílet stejnou globální ekonomiku se stejnými základními hodnotami pomocí sjednocující se globální měny. A ti, kteří této globální měně odolávají, se drží tribalismu.

Draper rovněž srovnává pokusy o zachování moci s řevem padajícího krále:

„Tribalismus umírá. A stejně jako vnímáme řev umírajícího krále džungle, slyšíme, jak političtí vůdci mlátí do svých hrudí, když se snaží udržet u moci, kterou kdysi ovládali, když byl svět stále jen kmenový.“

Zdravotní a důchodové pojištění

Tim Draper se také zamýšlí nad celosvětovou zdravotní pojistkou, která by byla účinnější a efektivnější než současné nabídky, pokud by bylo pojistné v bitcoinech a nároky by byly vyřizovány pomocí smart kontraktů a sledovány umělou inteligencí.

Ve svém příspěvku rovněž vysvětlil svou vizi důchodů, která by byla nezávislá na rozhodnutí politických vůdců, ale fungovala by také na základě inteligentních smluv. V závěru svého příspěvku dodává:

„Bitcoin s sebou přinesl několik základních technologií, které mohou urychlit naši transformaci z kmenové planety na globální.“

Závěr

Na rozdíl od Tima Drapera řekl další miliardářský technologický investor Mark Cuban, že by raději vlastnil banány než bitcoiny. Inu jak se říká, proti gustu…

Mám-li si já vybrat mezi banánem nebo Bitcoinem, volím jednoznačně možnost dva.

Co číst dále?

Trump uzavřel s Číňany částečnou dohodu – je obchodním válkám konec?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img