Bitwala nabízí bankovní účet s Bitcoinem

0
safe

Německá blockchainová společnost Bitwala vytvořila novou aplikaci, díky které si nyní mohou obyvatelé Evropy otevřít bankovní účet s integrovanou bitcoinovou peněženkou, a to pomocí svých chytrých telefonů.

Bitcoinový bankovní účet

K výhodám tohoto německého bankovního účtu mají přístup zákazníci ze všech 31 zemí Evropského hospodářského prostoru (EEA – European Economic Area). Aplikace funguje jako běžný bankovní účet v eurech a bitcoinech a dále zpřístupňuje možnost nákupu a prodeje Bitcoinu přímo z peněženky.

Za obchodování si Bitwala účtuje poplatek 1 % s tím, že účet a debetní karta jsou zdarma. Pokud dojde k odcizení či ztrátě debetní karty, je možné ji zrušit přímo v aplikaci. Aplikace byla uvedena na trh tento čtvrtek, 29. 8. 2019.

bitwala
zdroj: bitwala.com

 

Benjamin Jones

Spoluzakladatel a technický ředitel Bitwaly, pan Benjamin Jones, k této události uvedl:

Naši vývojáři již měsíce tvrdě pracují, abychom našim uživatelům poskytli co nejlepší zážitek z aplikace. Jsme velmi hrdí na to, že jsme zkrátili dobu registrace pro nové zákazníky. Onboarding je nyní přímo integrován do aplikace. Jakmile máte účet, můžete bez problémů integrovat své každodenní bankovní činnosti – ať už v bitcoinech nebo v eurech – do vašeho každodenního života.

BaFin

Bitwala poskytuje své bitcoinové bankovní účty prostřednictvím berlínské fintech společnosti solarisBank, která má německou bankovní licenci a je pod dohledem Federálního úřadu pro finanční dohled (BaFin), což je finanční regulační orgán pro Německo. Je to nezávislá federální instituce se sídlem v Bonnu a Frankfurtu a spadá pod dohled Spolkového ministerstva financí. Úřad dohlíží přibližně na 2 700 bank, 800 institucí poskytujících finanční služby a více než 700 pojišťoven.

Christoph Iwaniez

Hlavní finanční ředitel Bitwaly, Christoph Iwaniez, zdůrazňuje, že aplikace klade důraz i na bezpečnost:

U Bitwaly jsou vaše bitcoiny rezervovány přímo na blockchainu prostřednictvím peněženky s více podpisy. Je to další způsob, jak sdělit, že hackování Bitwaly je stejně zbytečné jako prolomení samotného blockchainu a že naši zákazníci mají vždy plnou kontrolu nad svými bitcoinovými peněženkami. Proto jsme nejbezpečnějším způsobem jak nakupovat, prodávat a ukládat bitcoiny – nyní i ve vašem smartphonu.

Závěr

Bitcoinová bankovní aplikace od společnosti Bitwala je k dispozici pro iOS a Android. Jak již bylo uvedeno výše, je aplikace přístupná ve všech zemích Evropského hospodářského prostoru (EEA). Bitcoinové bankovnictví tak mohou  užívat zákazníci z Rakouska, Belgie, Bulharska, Chorvatska, Kypru, České republiky, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Německa, Řecka, Maďarska, Islandu, Irska, Itálie, Lotyšska, Lichtenštejnska, Litvy, Lucemburska, Malty, Nizozemska, Norska, Polska, Portugalska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švédska a Spojeného království.

Co číst dále?

Připravuje Německo vlastní digitální měnu? A jak je tomu ve světě?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře