Britský Bladetec postaví největší Bitcoinovou farmu v UK, tvrdí že bude zisková

0
Bitcoin růst

Britský tým podnikatelů ze společnosti Bladetec plánuje v jihovýchodní části země vybudovat Bitcoinovou farmu v hodnotě 10 milionů liber. Je přesvědčen, že se stane největší těžební farmou na Bitcoin ve Spojeném království. Projekt se zaměřuje na vybudování těžebních farem na třech místech a to v Londýně, Surrey a Suffolku.

Bitcoinové farmy jsou seskupení počítačů, anebo jednoúčelových zařízeních ASIC, optimalizovaných na těžbu Bitcoinů.

Mohlo by Vás zajímat: Elektronický gigant Samsung začal vyrábět čipy ASIC určené k těžbě Bitcoinu

Plán společnosti Bladetec

Firma Bladetec byla založena počátkem roku 2000. Dodávala vysoce výkonné IT vybavení ministerstvu obrany UK a NATO. Bladetec plánuje od investorů získat 10 milionů liber na výstavbu a pokrytí nákladů na provoz farmy až na dva roky.

Projekt nazvaný Third Bladetec Bitcoin Mining Company Ltd (TBBMC) má za cíl zhodnotit investice investorů ve výši 10 milionů liber, plánovaných na výstavbu a provoz TBBMC v nejbližších dvou až třech letech.

Investice bez rizika

Zakladatel společnosti Bladetec John Kingdom tvrdí, že investoři ztrátu peněz neriskují. Podle jeho výpočtů by už samotný prodej strojů určených k těžbě kryptoměny vedl k zisku. Není ovšem známo, jestli ve svém prohlášení zohledňuje faktory, jako je ztráta hodnoty hardware během let a naopak zvyšování nákladů na těžbu, která si každý rok vyžaduje více energie a výpočetního výkonu.

TBBMC předpokládá, že návratnost investic se bude odvíjet podle čtyř možných scenářů.  Jednotllivé scénáře počítají s rozmezím kolísání cen od -40 procent až +50 procent během roku.

Jaká bude realita?

Bitcoinové farmy jsou obvykle budovány v geografických oblastech, kde je laciná elektrická energie, anebo kde klimatické chladné podmínky šetří náklady na chlazení zařízení.

Tip redakce: Těžba kryptoměn na Islandu spotřebuje víc energie, než domácnosti

Společnost Bladetech oznámila, že má předjednané smlouvy s větrnými elektrárnami na nákup elektřiny pod tržní cenou a že její zkušenosti se servery a datovými službami jsou dostatečnou zárukou, že efektivně zvládne řídit náklady na provoz. Nechme se tedy překvapit.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Hološka

Zdroje:
https://cointelegraph.com
https://www.telegraph.co.uk

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na