První blockchainová společnost bude uvedena na burze od Deutsche Börse

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Německá společnost Advanced Blockchain AG, poskytující Blockchain-as-a-Service (Baas), se stala první developerskou blockchainovou firmou, která má být uvedena na německé digitální burze Xetra, již provozuje Deutsche Börse. Zprávy byly oznámeny 1. července na finanční zpravodajské stránce DGap.

Elektronický burzovní systém Xetra byl založen v roce 1997 a sídlí ve Frankfurtu. Dnes je rozšířen ve více než 16 evropských zemích.

Podle nedávných údajů se Xetra podílela na celkových finančních obratech společnosti Deutsche Börse ve výši 131,4 miliardy EUR (149 miliard dolarů), přičemž průměrný denní objem obchodu Xetra činil 6 miliard EUR (6,79 miliardy USD).

Podle zprávy německá finanční holdingová společnost Lang & Schwarz umožnila společnosti Xetra zapsat společnost Advanced Blockchain AG jako určeného sponzora a tvůrce trhu. Vývoj navazuje na dřívější kotaci firmy na burze ve Frankfurtu v lednu tohoto roku a její předchozí kotaci na primárním trhu burzy v Düsseldorfu.

Nová partnerství

Podle zprávy z DGAP publikované 1. července společnost Advanced Blockchain AG podepsala smlouvu o záměru s dosud nezveřejněným německým poskytovatelem telekomunikačních služeb, aby společně vytvořili protokol založený na blockchainu pro účtování v sítích internetu věcí (IoT).

Zatímco podrobnosti o partnerství budou dořešeny ve 3. čtvrtletí 2019, DGap uvádí, že jejich budoucí spolupráce bude zahrnovat projekt peaq a proprietární protokol DAGchain společnosti Advanced Blockchain AG, který používá decentralizovaný konsenzus založený na AI a obsahuje prvky PoS (proof-of-stake).

Řešení bude údajně určovat jak finanční aspekty partnerství, tak rozsah účasti společnosti Advanced Blockchain AG na budoucích transakcích v síti.

Deutsche Börse vstupuje do světa Blockchainu

Jak již bylo uvedeno dříve, Deutsche Börse sama učinila několik kroků směrem k blockchainu. Letošní jaro vstupuje do strategického partnerství se švýcarskou státní telekomunikační firmou Swisscom a finskou společností Sygnum, aby vybudovala kompatibilní infrastrukturu finančního trhu pro digitální aktiva.

Thajská pobočka telekomunikačního giganta NTT Corporation v dubnu odhalila plány na zahájení významné inovační laboratoře, zaměřené na technologii blockchainu, umělou inteligenci a technologii IoT.

V jediném bloku se objevilo 25 transakcí o celkové hodnotě 6 miliard USD

Zdroj: cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: