Microsoft oznamuje novou blockchainovou platformu – konkurenční boj začal!

2
microsoft-azure-blockchain-prague

V tiskové zprávě Microsoft oznámil full managed službu Azure Blockchain. Nová platforma Blockchain-as-a-Service (BaaS) údajně umožní uživatelům vytvářet blockchainové aplikace v předem nakonfigurované síti.

Stránky Microsoft Azure Blockchainu jsou dokonce v češtině – můžete se podívat sami, jak službu prezentují.

microsoft-azure-blockchain-cz

Nemluvíme zde o kryptoměnách. Jedná se o podnikovou službu, která má pomoci firmám vytvářet aplikace na technologii blockchain.

Podle šéfa korporátní komunikace společnosti Microsoft, Franka Shawa, tato služba zjednodušuje vytváření a správu blockchainových sítí. Shaw také poznamenal, že s Azure Blockchain Service můžete vytvořit novou síť „na několik málo kliknutí“, která umožní uživateli provádět základní operace, jako je přidávání nových členů do sítě apod.

Quorum, bockchainová open-source platforma podporovaná JPMorgan Chase, je první platformou, kterou lze prostřednictvím služby Azure Blockchain Service spravovat.

„Quorum je postaven na populárním protokolu Ethereum, který má největší vývojářskou komunitu na světě, byl tedy jasnou volbou,“ vysvětluje Azure CTO, Mark Russinovich.

Správou blockchainu to nekončí. Společnost Microsoft také rozšířila kód Visual Studia, aby vývojářům pomohlo vytvářet smart kontrakty.

Závěr

Gigantičtí hráči jako Microsoft, IBM nebo Amazon sice nenaskočili do vlny kryptoměn, jak by si někteří mohli přát. Ovšem to, co je zajímá, je blockchain. Zde tyto obrovské firmy začínají stavět základny. Konkurenční boj právě začal!

Co číst dále?

Europol uzavírá obrovská nelegální tržiště na dark webu a zabavuje kryptoměny

 

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
elwexFilcka Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Filcka
Host
Filcka

A k čemu ti to je dobré když nebudou používat kryptoměny jen svůj vlastní bockchain.To ti zvýší cenu XRP jako držiteli či jiné kryptoměny ?že Microsoft bude využívat svůj vlastní bockchain bez krypta , to musíš být akcionář aby si s toho něco měl jinak ti taková zpráva je k hovnu .

elwex
Host

Třeba se to naučej používat korporátní zákazníci takhle a pak někteří z nich zjistí, že jim nevyhovuje nízká bezpečnost privátního blockchainu a přejdou snadno na opravdové ethereum.