Europol uzavírá obrovská nelegální tržiště na dark webu a zabavuje kryptoměny

4
dark-policie-karkulka

Německá policie, spolu s Europolem, uzavřela servery dark webového tržiště. U podezřelých a zatčených osob zajistila šesticifernou částku v kryptoměnách.

Wall Street Market – obrovské nelegální webové tržiště – uzavřela německá federální kriminální policie pod vedením německého státního zastupitelství.

Podle zprávy německé úřady zatkly tři podezřelé osoby, zabavily jim přes 550 000 eur hotovosti a také Bitcoin a Monero v šestimístných cifrách (hodnota je nespecifikovaná), dále několik automobilů, počítačů, pevných disků a dalších položek.

Europol poznamenal, že na Wall Street Market bylo zaregistrováno více než 1,15 milionu uživatelů, z toho 5 400 byli dodavatelé (prodejci drog, odcizených dat, falešných dokumentů a malware).

Finská celní správa zabavila servery a obsah Valhally

Silkkitie působí v síti Onion Router (Tor) od roku 2013. Ve stejném sdělení Europol oficiálně oznámil, že finská celní služba také zorganizovala svržení podobného trhu jménem Valhalla, známého také jako Silkkitie.

Na tomto tržišti se již několik let prodávají narkotika a jiné nelegální zboží. Silkkitie je jedním z nejstarších a mezinárodně nejznámějších obchodních míst v síti Tor.

Mohlo by vás zajímat: Jak používat Bitcoin anonymně?

Europol sestavil dark webový tým a je nevídaně úspěšný

Jednou z iniciativ Europolu je vytvořit koordinovaný přístup k prosazování práva v boji proti trestné činnosti na dark webu. Pomáhají mu v tom donucovací orgány členských států EU, operativních třetích stran a dalších příslušných partnerů, jako je Eurojust.

K dosažení tohoto cíle založil Europol specializovaný tým pro dark web, který bude spolupracovat s partnery EU a donucovacími orgány po celém světě, aby se zmenšila velikost této nelegální ekonomiky.

Závěr

Pohybovat se na dark webu může být nebezpečné, stejně jako odsud nakupovat. Policie se mnohdy infiltruje do těchto struktur a sbírá data, dokud to jen jde, aby následně usvědčila co nejvíce lidí. Pokud tam občas nakouknete, dávejte si pozor a bez kvalitní VPN tam ani nekoukejte!

Co číst dále?

Litecoin Halving 2019 – O co se jedná a lze očekávat prudký vzestup ceny?

Zdroj:
europol.europa.eu

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PetrMartinKokršpaněl Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

Mně by zajímalo jak mohli zajistit v šestimístných cifrách kryptoměny když jsou zaheslované a na private keys , to měli ti zločinci ty private keys vytetované na prdeli že jim to sebrali ? nebo byli tak tupý a hned jim odevzdali všechny klíče po výsleších od peněženek , fakt by mě to zajímalo.Já pochybuji že ty private klíče od peněženek měli doma v bytě na nástěnce přišpendlené aby je měli na očích když jeli v nelegálu a museli vědět že dřív či později že někdo stejně přijde a bude razie.Moc tomu nevěřím že by někdo byl tak blbý aby měl… Číst vice »

Martin
Host
Martin

Proto píšou, že je hodnota nevycislená, odhali jen min počet cifer ???

Petr
Host
Petr

Byl jsi někdy na wallstreet marketu?podle mě to mohly být peníze na účtu wallstreetu….nebo měl prostě nezaheslovanou peněženku….tyhle lidi konci na blbostech který tě nenapadnou

Petr
Host
Petr

Alphabuy,Dream market,teď wallstreet a Valhalla…super no