Litecoin Halving 2019 – O co se jedná a lze očekávat prudký vzestup ceny?

0
(0)

Pokud přemýšlíte o nákupu LTC, určitě se vám budou hodit informace o nadcházejícím halving eventu. O co se vlastně jedná a jak tato událost ovlivní cenu Litecoinu? Halvingy PoW coinů jsou považovány za jedny z nejvíce bullish událostí na trhu kryptoměn

Naroste cena Litecoinu v následujících měsících a bude v tom halving hrát roli? Historie napovídá, že tomu tak nejspíš opravdu bude. Nicméně, kryptoměnové trhy jsou plné nástrah a čím dál zkušenějších hráčů. Vždy je tedy dobré se průběžně informovat a zhodnotit veškeré hlavní faktory.

Litecoin – shrnutí pro začátečníky

Litecoin je, stejně jako Bitcoin, decentralizovaná open source kryptoměna, vytvořená roku 2011. Jejím zakladatelem je Charlie Lee.

Litecoin je často zmiňován jako stříbro tam, kde je Bitcoin považován za zlato. Litecoin je zároveň dlouholetým „pokusným králíkem“ Bitcoinu – developeři ho využívají jako testnet pro otestování a ověření funkčnosti a výhodnosti případných změn na Bitcoin blockchainu.

Litecoin však z pouhého testnetu vyrostl a vyspěl do plnohodnotné sítě chlubící se bohatou základnou uživatelů, minerů a developerů.

Litecoin je zároveň jednou z nejčastěji využívaných kryptoměn pro platby za zboží a služby. Myslíme, že se dá s klidem prohlásit, že Litecoin bude jednou z kryptoměn, která přežije minimálně dalších 5 let.

Co je to Litecoin Halving?

Ještě, než se pustíme do vysvětlování Litecoin halvingu, vysvětleme si, co je to halving (půlení) ve světě kryptoměn všeobecně.

Halving se totiž netýká výhradně Litecoinu. Halving je vcelku běžnou záležitostí.

Zjednodušeně se jedná o:

Halving je 50% snížení odměny za vytěžení jednoho bloku. Halving nastává v moment vytěžení předem daného počtu bloků. Odměna za vytěžení jednoho bloku znamená počet daných coinů, v případě Litecoinu tedy LTC.

Vysvětlíme si to na příkladu: Miner těží na Bitcoin blockchainu a každých 10 minut úspěšně vytěží jeden blok, za který dostane odměnu 12.5 BTC. V moment halvingu se však tato odměna sníží na pouhých 6.25 BTC. V případě Bitcoinu dochází k halvingu každých 210,000 vytěžených bloků.

Mineři Litecoinu se nyní těší z blokové odměny 25 LTC. Nicméně, v moment vytěžení bloku 840,000 nastane Litecoin halving a odměna se sníží na 12.5 LTC.

Očekávaná pozitivní cenová akce je tedy jen braním v potaz mechanismu staré dobré nabídky a poptávky.

Kdy proběhne Litecoin halving 2019?

Naposledy proběhl halving blokchainu Litecoin srpna 2015. Halving eventy tedy přichází co 4 roky.

Pokud se tedy budeme držet této logiky, k následujícímu Litecoin halvingu by mělo dojít 8. srpna 2019.

Litecoin – Technické faktory a minulý vývoj ceny

Jak můžete vidět na obrázku níže, cena Litecoinu zažila v roce 2015 největší cenovou akci ještě PŘED samotným halvingem. Po očekávaném půlení odměn se cena držela vesměs na stejné hodnotě a konsolidovala.

https://coinmetrics.io/
Zdroj: https://coinmetrics.io/

Předpoklad, že tomu tak bude i tentokrát, je tedy důležitým faktorem, který musíme brát v potaz. Navíc, pozitivní cenový pohyb byl v případě Litecoinu tento rok hodně znatelný. Zdali nás čeká ještě jeden finální streč směrem nahoru před samotným halvingem, se ještě uvidí.

Litecoin – cenová predikce. Co na to tržní experti?

Litecoin byl nepochybně jedním z top gainerů roku 2019.

Mnoho z nás by samozřejmě zajímalo, jak to bude s cenovým pohybem LTC vypadat do konce roku 2019 a dál.

Pojďme tedy vytasit věštící kouli a mrknout se, jak budoucnost vidí několik předních expertů.

George Tung

George Tung píše pro International Business Times a je respektovaným specialistou na kryptoměnové trhy. Jeho základní predikcí je, že Litecoin v budoucnu dosáhne hodnoty alespoň 1,500 USD.

Oracle Times

Analytická investiční společnost Oracle Times předpovídá, že by mohl LTC dosáhnout hodnoty 1,000 USD ještě před koncem roku 2019. V trhu kryptoměn se může stát leccos, nicméně konkrétně tato predikce připadá většině investorů uspěchaná a během roku 2019 bohužel nedosažitelná.

WalletInvestor

WalletInvestor je jedna z předních platforem zabývajících se technickou analýzou trhu. Její momentální predikce praví, že by Litecoin mohl dosáhnout hodnoty 507 USD do listopadu tohoto roku. Opět se tedy jedná o velmi nadějnou a pozitivní predikci.

Celkově to vypadá, že jsou si investoři pozitivním pohybem ceny Litecoinu značně jistí. Jaký máte na budoucí vývoj ceny LTC názor vy? Bude halving opravdu tak silným bullish faktorem, za jaký ho většina investorů pokládá? Podělte se s námi o váš názor v sekci komentářů!

Co číst dále?

[ALTCOIN HUNT] BOLT – Krypto YouTube pro Afriku a Asii – Vyplatí se nakoupit?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filcka

Nevěřím že Litecoin Halving udělá z LTC nové All-Time-High už jen z důvodů LTC je 4 x víc než BTC a trh je pořád tak malý jestli dosáhne 120 usd tak to bude moc .U BTC v příštím roce Halving by klidně fungovat mohl už z důvodu menšího počtu mincí na trhu pokud to letos na vánoce brutálně nedumpne o 70-80% celý market v příštím roce Halving u BTC může být hodně klíčový na rozdíl od LTC v letošním roce .

Johan

Litecoin možná neudělá nové All-Time-High jen díky Halvingu, nejvíc záleží kam půjde Bitcoin. V minulosti cena rostla před Halvigem, očekávání bylo i tehdy velké, proto cena rostla, ale po Halvingu cena konsolidovala a vytáhl ji až později Bitcoin. U krypta je možné vše a já se domnívám, že cena poroste zase před a v závislosti na Bitcoinu. Sledoval bych volume na Litecoinu před Halvingem. Kolem 120 USD se pohybujeme nyní, když setrvá Bitcoin tam kde je nyní s běžnou korekci posledních pár týdnů a zvyšujícím se volume na Litecoinu, může udělat i 180 USD do Havlingu. Celý trh nyní očekává vetší korekci na Bitcoinu, takže nic není jisté a o tom krypto je.

spot_img