Coincheck snižuje margin trading o 20 %

0
(0)

Oblíbená burza Coincheck se sídlem v japonském Tokiu oznámila snížení hodnot obchodovatelné páky o celých 20%. Za rozhodnutím stojí nátlak tamních úřadů, které požadují snížení rizik a zajištění méně nákladných ztrát nových i stávajících uživatelů.

Coincheck

Burza Coincheck založená v roce 2014 si prošla těžkými časy. V roce 2018, při hackerském útoku, bylo z peněženek jejích uživatelů odcizeno 500 mil. NEM tokenů, tedy zhruba 530 mil USD v přepočtu podle tehdejšího kurzu. Nyní čelí nátlaku regulatorních orgánů pro Japonský burzovní průmysl JVCEA, který požaduje snížení pákového obchodování z aktuálního maximálního znásobení 5x na 4x.

Mohlo by vás zajímat: Coincheck vyplatí oběti NEM hacku

Coincheck zareagovala rychle a na svém blogu oznamuje zavedení změny již od 31. října tohoto roku. Svým uživatelům také doporučuje uzavřít své 5x pozice a počítat s nadcházející změnou při plánování svých obchodních strategií. Podle dostupných informací uživatelská komunita přijímá rozhodnutí shovívavě a burza nezaznamenává žádné negativní komentáře ani zvýšený odliv návštěvníků.

Snížení rizik

Každý obchodník využívající margin trading zná rizika spojená s přepákováním své pozice. Ozývají se i názory, že pro stabilitu ceny Bitcoinu je obchodování s pákou, resp. jeho nevyužívání, jedním z klíčových prvků. Popularita margin tradingu ve skutečnosti ale roste a velcí hráči jim vycházejí vstříc. To dokládá například nedávné zavedení obchodování s pákou na jedné z nejoblíbenějších světových burz – Binance.

Regulátoři ale mají jasno. JVCEA ve čtvrtek oznámila, že zvažuje rozšířit monitorování kryptoměnových burz a navrhovat další případná omezení. Zprávu uveřejnil tamní krypto-zpravodajský server Crypto Watch.

Závěr

Kdo někdy se vzrušením sledoval raketový nárůst své pozice při 100x laverage na Bitmexu, pravděpodobně zná i rudě vyvedenou tabulku oznamující Liquidation notice, kterou dodnes ráno vídá v zrcadle v podobně nesmazatelné hluboké vrásky. Obchodování na páku je velice riskantní a v nezkušených rukách jde jednoznačně o čistou ruletu a v některých případech dokonce tu ruskou. Snahy regulatorních orgánů ochránit uživatele a omezit rizika ale nedovolují získat drahocenné a tedy draze zaplacené zkušenosti. Každé takové rozhodnutí se tak stává dvousečnou zbraní, která jednou stranou sice stíná hlavy hrůzám číhajícím na nezkušené nováčky, ale druhou současně podráží nohy a nedovoluje mu stát pevně na vlastních.

Co číst dále?

5 uživatelsky nejpřívětivějších krypto směnáren a burz

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img