Burza Binance zahajuje Lending produkt – uložíte si krypto k „ledu“ a získáte úroky

0
Binance

Binance poslední dobou vysílá celou řadu zpráv. Některé se týkají nedávných hacků, kdy burza nabídla VIP účty zákazníkům zasaženým únikem KYC dat. Jiné jsou pozitivní. Nyní přišli s novinkou. Svým zákazníkům nabídnou 14denní lending.

Binance Lending

Různé lendingy si nezískaly moc dobrou pověst, protože při nich docházelo k podvodům. Někteří z vás si dobře vzpomínají na Bitconnect lending a jeho nechvalně známý konec. Nicméně burza Binance si, alespoň dosud, drží pověst solidní firmy, která své zákazníky nehodlá podvést.

To je i díky některým situacím, kdy si Binance musela poradit s obtížnými situacemi a obstála s důvěrou uživatelů. Přečkala hack a zaplatila následky útoku ze speciálního fondu. Dala hned vědět, že se něco děje, když k něčemu došlo, a následně se věc skutečně snažili transparentně řešit. To jsou vlastnosti, které jako zákazník oceníte.

Proto si myslím, že Lending produkt od Binance by mohl být v porovnání s konkurencí o něco bezpečnější. Pojďme se tedy podívat na podmínky.

Lending – podmínky

Jedná se o 14denní úvěrový produkt. burza vám vyplatí úrok, když jí půjčíte své kryptoměny. Souvisí to s nedávným spuštěním pákového obchodování a plánů na futures kontrakty. Binance vaše prostředky použije např. k tomu, aby jiným obchodníkům mohla nabídnout právě zmíněnou páku – tedy trading s násobně větším kapitálem, než jaký má obchodník k dispozici.

  • Úroky jsou výjádřeny ročně, za 14 dní tedy obdržíte úrok odpovídající poměru tohoto období k celému roku (přibližně 26x méně).
  • Abyste mohli produkt Lending využít, musíte také splnit verifikaci level 2.
  • Očekávejte velmi rychlý vstup ostatních – pravděpodobně v minutách, kdo dřív příjde, ten si odnese úroky.

Pro začátek Binance spouští ve středu 28. srpna v 6:00 UTC lending pro kryptoměny BNB, USDT a ETC. Tím to však nekončí, vždy v pondělí budou oznamovat nové nabídky půjček a ve středu se pak bodou spouštět. Údajně chtějí podle poptávky vybírat i jiné kryptoměny.

Tuto středu již můžete Binance poskytnout první (14 denní) půjčku kryptoměn:

  1. BNB za 15% roční úrok (min. 10 BNB, max. 500 BNB na uživatele, celkem max. 200 000 BNB).
  2. USDT za 10% roční úrok (min. 100 USDT, max. 1000000 USDT, celkem max. 5 mil. USDT).
  3. ETC za 7% roční úrok (min. 1 ETC, max. 1000 ETC, celkem max. 20 000 ETC).

Celkem tak burza v prvním kole lendingu na úrocích vyplatí cca 50 tisíc $.

Závěr

Binance diverzifikuje svoji nabídku produktů. Po oznámení pákového tradingu a futures přicházejí s lendingem. Uživatelé mají možnost zmrazit své prostředky na 14 dní a získat za to zajímavý úrok. Kolik můžete získat za 14 dní si sami snadno spočáte, když vydělíte danou sazbu 365 a následně vynásobíte 14. Pro dlouhodobý HODL je však objektivně bezpečnější variantou offline peněženka, ve které si sami držíte svůj privátní klíč.

Co číst dále?

Jak se žije s výplatou 100% v Bitcoinech?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře