Burza Binance zahajuje Lending produkt – uložíte si krypto k „ledu“ a získáte úroky

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Binance poslední dobou vysílá celou řadu zpráv. Některé se týkají nedávných hacků, kdy burza nabídla VIP účty zákazníkům zasaženým únikem KYC dat. Jiné jsou pozitivní. Nyní přišli s novinkou. Svým zákazníkům nabídnou 14denní lending.

Binance Lending

Různé lendingy si nezískaly moc dobrou pověst, protože při nich docházelo k podvodům. Někteří z vás si dobře vzpomínají na Bitconnect lending a jeho nechvalně známý konec. Nicméně burza Binance si, alespoň dosud, drží pověst solidní firmy, která své zákazníky nehodlá podvést.

To je i díky některým situacím, kdy si Binance musela poradit s obtížnými situacemi a obstála s důvěrou uživatelů. Přečkala hack a zaplatila následky útoku ze speciálního fondu. Dala hned vědět, že se něco děje, když k něčemu došlo, a následně se věc skutečně snažili transparentně řešit. To jsou vlastnosti, které jako zákazník oceníte.

Proto si myslím, že Lending produkt od Binance by mohl být v porovnání s konkurencí o něco bezpečnější. Pojďme se tedy podívat na podmínky.

Lending – podmínky

Jedná se o 14denní úvěrový produkt. burza vám vyplatí úrok, když jí půjčíte své kryptoměny. Souvisí to s nedávným spuštěním pákového obchodování a plánů na futures kontrakty. Binance vaše prostředky použije např. k tomu, aby jiným obchodníkům mohla nabídnout právě zmíněnou páku – tedy trading s násobně větším kapitálem, než jaký má obchodník k dispozici.

  • Úroky jsou výjádřeny ročně, za 14 dní tedy obdržíte úrok odpovídající poměru tohoto období k celému roku (přibližně 26x méně).
  • Abyste mohli produkt Lending využít, musíte také splnit verifikaci level 2.
  • Očekávejte velmi rychlý vstup ostatních – pravděpodobně v minutách, kdo dřív příjde, ten si odnese úroky.

Pro začátek Binance spouští ve středu 28. srpna v 6:00 UTC lending pro kryptoměny BNB, USDT a ETC. Tím to však nekončí, vždy v pondělí budou oznamovat nové nabídky půjček a ve středu se pak bodou spouštět. Údajně chtějí podle poptávky vybírat i jiné kryptoměny.

Tuto středu již můžete Binance poskytnout první (14 denní) půjčku kryptoměn:

  1. BNB za 15% roční úrok (min. 10 BNB, max. 500 BNB na uživatele, celkem max. 200 000 BNB).
  2. USDT za 10% roční úrok (min. 100 USDT, max. 1000000 USDT, celkem max. 5 mil. USDT).
  3. ETC za 7% roční úrok (min. 1 ETC, max. 1000 ETC, celkem max. 20 000 ETC).

Celkem tak burza v prvním kole lendingu na úrocích vyplatí cca 50 tisíc $.

Závěr

Binance diverzifikuje svoji nabídku produktů. Po oznámení pákového tradingu a futures přicházejí s lendingem. Uživatelé mají možnost zmrazit své prostředky na 14 dní a získat za to zajímavý úrok. Kolik můžete získat za 14 dní si sami snadno spočáte, když vydělíte danou sazbu 365 a následně vynásobíte 14. Pro dlouhodobý HODL je však objektivně bezpečnější variantou offline peněženka, ve které si sami držíte svůj privátní klíč.

Co číst dále?

Jak se žije s výplatou 100% v Bitcoinech?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: