Binance odhaluje vlastní kryptoprojekt, nazývá se Venuše

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Největší směnárna kryptoměn na světě, Binance, zahajuje vlastní blockchain projekt „Venus“ zaměřený na vývoj lokalizovaných stablecoinů po celém světě. Má jít o reakci na plánovanou kryptoměnu Libra od Facebooku.

Konkurence pro Facebook

Dnes, 19. srpna, uveřejnila směnárna, že je právě v nejlepší pozici pro zavedení nového měnového ekosystému. Celková vize Binance dle jejich zprávy je“ „vybudovat novou otevřenou alianci a udržitelnou komunitu“, která získá partnery, kteří mají vliv v celosvětovém měřítku.

Burza tvrdí, že hledá partnerství s vládami, korporacemi, technologickými firmami a dalšími kryptopodniky s cílem vyvinout nový měnový ekosystém, který bude posilovat jak rozvinuté, tak rozvojové země ve světě.

Binance dále říká, že využije svou stávající infrastrukturu a zkušeností s různými regulačními orgány k upevnění systému kontroly rizik a vybudování kooperační sítě pro projekt Venuše.

Je více než jasné, že nový ambiciózní projekt Binance je přímou reakcí na plánovanou kryptoměnu Libra od Facebooku. V plánu má vyvinout stejný systém, který by měl pomoci rozvojovým zemím.

Závěr

S kryptoměnou Libra od Facebooku se objevují i ostatní společnosti, které se zapojily do vývoje vlastních systémů. Vize těchto společností je pomoci rozvojovým zemím a vylepšit stávající systémy. Na kolik procent pomůžou finální verze kryptoprojektů světu, to se nedá předpovídat. Nezbývá než čekat.

Co číst dále?

Historie Bitcoinu v kostce aneb 11 let uplynulo od registrace Bitcoin.org

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: