Binance upozorňuje na nový typ útoku

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Binance, největší kryptosměnárna na světě, ohlásila, že došlo k útoku na uživatele vlastnící v peněžence Litecoin. Jedná se o nový typ útoku.

Útok ve velkém

Před pár dny na oficiálním Twitteru Binance vyšla zpráva, že došlo k velkému útoku na peněženky Litecoinu. Tweet dále upozorňuje na neobvyklé zaslání (0,00000546 LTC) na 50  adres.

Směnárna popsala útok takto:

„Tento kyberútok (dust attack) je relativně nový druh škodlivé činnosti, kdy se hackeři a podvodníci pokoušejí narušit soukromí uživatelů Bitcoinu a ostatních kryptoměn zasláním malého množství mincí na jejich osobní peněženky.“

Útočník tím získá důležité informace o transakčních aktivitách na peněžence. Analýzou těchto dat se útočník snaží zjistit totožnost toho, kdo tyto peněženky vlastní.

Hrozba pro uživatele kryptoměn

Dust attack (prašný útok) je nebezpečný, pokud si uživatel nepovšimne mikrotransakce, která jim přibude na jejich vlastní peněžence. Při výběru pak hrozí zjištění transakce a odhalení totožnosti. Uživatel se může chránit tím, že pro každou jinou transakci vytvoří novou adresu nebo nikdy nevyužije tuto připsanou částku pro výběr.

Závěr

I ve světě kryptoměn můžeme nalézt různá nebezpečí. Pokud však budeme obezřetní, vyvarujeme se těmto problémům a ztráty vlastních prostředků. Buďte opatrní!

Co číst dále?

Čínská digitální měna je připravena

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: