Binance upozorňuje na nový typ útoku

0
binance, hack, burza, litecoin, hackeři hackeři

Binance, největší kryptosměnárna na světě, ohlásila, že došlo k útoku na uživatele vlastnící v peněžence Litecoin. Jedná se o nový typ útoku.

Útok ve velkém

Před pár dny na oficiálním Twitteru Binance vyšla zpráva, že došlo k velkému útoku na peněženky Litecoinu. Tweet dále upozorňuje na neobvyklé zaslání (0,00000546 LTC) na 50  adres.

Směnárna popsala útok takto:

„Tento kyberútok (dust attack) je relativně nový druh škodlivé činnosti, kdy se hackeři a podvodníci pokoušejí narušit soukromí uživatelů Bitcoinu a ostatních kryptoměn zasláním malého množství mincí na jejich osobní peněženky.“

Útočník tím získá důležité informace o transakčních aktivitách na peněžence. Analýzou těchto dat se útočník snaží zjistit totožnost toho, kdo tyto peněženky vlastní.

Hrozba pro uživatele kryptoměn

Dust attack (prašný útok) je nebezpečný, pokud si uživatel nepovšimne mikrotransakce, která jim přibude na jejich vlastní peněžence. Při výběru pak hrozí zjištění transakce a odhalení totožnosti. Uživatel se může chránit tím, že pro každou jinou transakci vytvoří novou adresu nebo nikdy nevyužije tuto připsanou částku pro výběr.

Závěr

I ve světě kryptoměn můžeme nalézt různá nebezpečí. Pokud však budeme obezřetní, vyvarujeme se těmto problémům a ztráty vlastních prostředků. Buďte opatrní!

Co číst dále?

Čínská digitální měna je připravena

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na