Čínská digitální měna je připravena

0
Čína, hvězdy, území

Na základě vyjádření čelních představitelů Čínské lidové banky (PBoC) lze nyní čínskou národní kryptoměnu považovat za připravenou.

Mu Changchun

Tento náměstek ředitele PBoC uvedl na fóru China Finance 40, že po pěti letech intenzivního výzkumu byl projekt na vytvoření čínské národní kryptoměny fungující na blockchainové architektuře úspěšně dokončen. Tato zpráva byla následně potvrzena dne 10. srpna místním zpravodajským serverem Shanghai Securities News.

Mu zároveň uvedl, že by vydání digitální měny čistě na blockchainové architektuře v tak velké zemi, jako je Čína, vyžadovalo obrovský výkon. Digitální měna bude proto fungovat na dvoustupňovém operačním systému, který bude řešit složitou ekonomiku spojenou s tak velkým územím a velkým počtem obyvatel. Na primární (vyšší) úrovni bude stát PBoC a na sekundární úrovni pak komerční banky. Podle tvrzení Mu Changchuna tento systém zlepší dostupnost, zvýší míru adopce u veřejnosti a podpoří inovace mezi komerčními subjekty.

Podle vyjádření výkonné rady PBoC je digitální měna navržena tak, aby byla vhodná pro „maloobchodní vysokofrekvenční obchodní scénáře“.

Závěr

To, že Čína připravuje svou vlastní digitální měnu, není žádným tajemstvím ani novinkou. Novinkou je však právě toto prohlášení, že čínská kryptoměna je již plně připravena. Otázkou však zatím zůstává, kdy bude čínská digitální měna skutečně spuštěna. Předpokládá se, že se tak stane ještě před uvedením americké kryptoměny Facebooku Libra, neboť tuto Čína považuje za velkou hrozbu pro svou ekonomiku.

Co číst dále?

Skandál Goldman Sachs – Obviněni z praní špinavých peněz v hodnotě 2,7 mld. USD

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na