Brazilské banky jako první implementují blockchainové řešení k ověřování identity

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...

Technologie blockchain se rozšiřuje do stále dalších odvětví. Cointelegraph Brazil přinesl zajímavou zprávu. Z té vyplývá, že brazilské banky zavedou nové blockchainové standardizované řešení pro identifikaci. To má být postaveno na platformě Hyperledger Fabric.

Nově vyvinuté řešení identity, na kterém společně s centrální bankou země pracovala také společnost IBM, je již údajně integrováno do brazilského platebního systému (SPB). To je systém, který používají všechny banky a finanční instituce v této zemi.

Jak to bude fungovat?

Tato nová blockchainová platforma je údajně navržena tak, že ověřuje digitální identitu uživatelů či majitelů bankovních účtu pomocí informací o mobilním telefonu a SIM kartě v kombinaci s dalšími osobními údaji, které jsou uloženy ve smartphonech uživatelů.

Podle dostupných informací budou takto zkombinovaná data použita pro generování bezpečného ID, které bude uloženo na blockchainu. Ty mohou být následně použity bankami či institucemi pro autentizaci přístupových pověření.

Mohlo by vás zajímat: Banka HSBC údajně zakazuje klientům nakupovat kryptoměny

První bankovní řešení na blockchainu

Jak IBM, tak centrální banka již údajně potvrdily, že tato nová blockchainová platforma pro banky bude spuštěna během jedné z největších bankovních konferencí CIAB Febraban. Ta se koná již 11. června. Žádné další podrobnosti o této platformě bohužel ještě k dispozici nemáme.

Každopádně už teď je jisté, že po oficiálním spuštění se tato platforma stane historicky prvním multiinstitucionálním bankovním řešením, které je postaveno na blockchainové technologii.

O tom, že v latinské Americe se banky o blockchainovou technologii stále více zajímají, svědčí i skutečnost, že prominentní brazilská banka, Banco Bradesco, se letos v květnu připojila do blockchainového consoria R3´s Marco Polo. Brandesco patří k předním brazilským bankám s celkovými aktivy v hodnotě 338,2 miliardy dolarů a tržní kapitalizací ve výši 49,1 miliardy dolarů.

Tip redakce: Evropská centrální banka – kryptoměny neohrožují finanční stabilitu v EU

Závěr

O bankách, kryptoměnách a blockchainu jsme toho napsali již věru hodně a jak už to tak bývá, některé o novinkách nechtějí ani slyšet a některé se naopak snaží chytit příležitost za pačesy a nenechat si ujet vlak. Mezi tu druhou skupinu evidentně patří i Centrální banka Brazílie. Držme jí palce, dá se očekávat, že zavedení této technologie bude bedlivě sledování a v případě úspěchu snad i následováno dalšími bankami.

Co číst dále?

Měli bychom se zaměřit na tokenizaci skutečných aktiv – tvrdí německý centrální bankéř

Zdroj:
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře