Největší japonská banka letos spustí vlastní kryptoměnu – Změní bankovní sektor?

0
MUFG

Už několik měsíců se v kuloárech hovořilo o plánech jedné z japonských bank a jejích záměrech v oblasti kryptoměn. Tyto kuloární informace se potvrdily po tom, co aktuální největší japonská banka Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. oznámila, že plánuje spustit svou vlastní kryptoměnu.

Záměry banky ve svém sdělení ozřejmil prezident této bankovní skupiny Mike Kanetsugu, který poodhalil plány banky spustit vlastní kryptoměnu nejpozději do konce roku 2019. Podle zveřejněných informací je záměrem banky prosadit adopci této kryptoměny mezi obchodníky a restauracemi. Výhodou používání této kryptoměny by měla být i dostupnost statistik jejího používání na síti. Díky tomu by prodejci dokázali získávat lepší informace o nákupním chování zákazníků. Díky této funkcionalitě by mohli prodejci a podnikatelé lépe přizpůsobit své podnikání požadavkům zákazníků. Adopce této kryptoměny by tedy měla být přínosem jak pro zákazníky, tak pro prodejce.

Přečtěte si: Editor Bloombergu: JPMorgan znamená zkázu pro Ripple – XRP v průšvihu?

Záměr tohoto projektu

Zmíněná japonská banka MUFJ je zároveň pátou největší bankou na světě. Spolu s neustálým ekonomickým rozvojem vznikají takto obrovským bankám mnohé logistické problémy. Zejména v případě, kdy banka působí na větším trhu, kde musí vynakládat obrovské prostředky na převoz fyzických finančních prostředků.

Podnětem pro tento projekt je zejména zákaznické chování japonských zákazníků. Na území Japonska je podle tvrzení banky MUFC nadále většina obyvatelstva zvyklá využívat fyzické peníze. Právě to chce banka se svým tokenem změnit. Prostřednictvím této kryptoměny tedy banka cílí na změnu zákaznického chování svých klientů.

Kryptoměna bude podle prvotních plánů krytá prostředky banky, což má být přínosem pro její důvěryhodnost v očích zákazníků. Banka spolu s vydáním tokenů plánuje jejich integraci do své bankovní aplikace. Prostřednictvím této aplikace bude uživatelům umožněno jednoduše spravovat všechny jejich účty, kreditní a debetní karty a rovněž využívání vlastněných tokenů, to vše prostřednictvím mobilních zařízení.

Mohlo by vás zajímat: Goldman Sachs popírá, že by někdy měl jakékoliv plány na vytvoření vlastní platformy pro obchodování s kryptoměnami

Závěr

Tyto smělé plánky japonské banky MUFJ jsou velkou výzvou a mohou přinést další průlom v globální adopci kryptoměn. Nejbližší rok ukáže, jak dokáže komerční banka uspět s vlastním kryptoprojektem a jeho adopcí mezi zákazníky. V případě úspěchu tohoto projektu může jít o velký průlom v této oblasti, který může ovlivnit celý bankovní systém 21. století.

Mohlo by vás zajímat

Startup přichází s dobíjením kreditu pomocí kryptoměn ve 150 zemích!

Zdroj:
www.ccn.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Tomáš B.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na