Editor Bloombergu: JPMorgan znamená zkázu pro Ripple. – XRP v maléru? 

0
(0)

14. února vznikla nová stabilní kryptoměna vázaná na hodnotu amerického dolaru, JPMorgancoin. Experti na kryptoměny předpovídají, že nově vzniklý bankovní coin dost možná znamená konec pro společnost Ripple a její kryptoměnu XRP.  

Jeden z editorů Bloombergu vidí situaci následovně:  

„Pokud se vskutku ukáže, že je nově nastavená měna JPMorgan vhodná a výhodná pro použití celosvětovými bankami, potom je to pro Ripple naprosto jasný konec.  

Zamyslete se nad tím. Řekněme, že se pohybujete v byznysové sféře zabývající se převody peněz. Proč byste se měli trápit s volatilní povahou XRP jakožto kryptoměny používané pro převody měn, když můžete použít stabilní JPMorgan coin? Myslím, že je to dost jasné.” 

Na stejnou stranu názorové barikády se staví i další, například investiční firma Multicoin Capital.  

Klesne cena Ripplu (XRP) kvůli JPMorgan coinu?

Hlavní výsadou Ripplu je poskytovat blockchainovou technologii pro mezinárodní transakce tak, aby byly banky a instituce schopné přeposílat jmění rychle a s nízkými poplatky.  

Hlavními nástroji, které k dosažení tohoto cíle Ripple využívá, je technologie RippleNet a kryptoměna XRP.  

Hodnota jakékoli podobné sjednávací sítě vyplývá z její likvidity, tedy počtu účastníku (bank), které na síti operují.  

Ripple se jako společnost právě na likviditu zaměřovala již několik let, během kterých navázala kontakty a partnerství s mnoha světovými bankami a poskytovateli fintech technologií.  

Obavy účastníků trhu kryptoměn ohledně dlouhodobého vývoje ceny XRP nyní vyplívají zejména z faktu, že v momentě, kdy JPMorgan začne svoji stabilní kryptoměnu aktivně využívat pro sjednávaní transakcí, se z JPM Coinu stane přímý konkurent XRP.  

V rozhovoru pro CNBC se k tématu vyjádřil vedoucí JPM Coin projektu Umar Farooq. Dle jeho slov bude JPM Coin splňovat tři základní úkoly, přičemž jako prioritu staví mezinárodní transakce pro korporace.  

„Prvotním a hlavním účelem JPM Coinu je sjednávat mezinárodní transakce pro naše klienty z řad korporací. Takové transakce momentálně probíhají zejména na základě starých sítí, jako je SWIFT,” vysvětluje Umar Farooq.

Má tedy XRP opravdu problém? 

Jen během posledních tří měsíců klesla cena XRP o 47 %. Konkrétně se jednalo o pokles z $0.565 na $0.298.  

Rychlost poklesu ceny XRP byla během nedávné doby podnícena zejména celkově negativní situací trhu.  

XRP tak bylo v poslední době horší stájí než třeba v posledních týdnech zářicí Binance Coin. XRP si navíc vedlo i hůře než samotný kryptokrál Bitcoin, kterému se v poslední době taky zrovna dvakrát nedařilo.  

Nezbývá než čekat, jak se celá situace vyvine, a který „bankovní coin” nadcházející bitvu vyhraje.  

Co si myslíte vy, naši čtenáři? Znamená zrod JPMorgan coinu smrt pro Ripple a XRP? A má vůbec do „bankovních coinů” cenu investovat? Podělte se s námi v komentářích zde, na Facebooku či Twitteru 

Zdroj:
CCN.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Snoopy

Nechci být negativní, ale začíná se dít to, čeho jsem se na konci 2017a začátku 2018 bál . A to, že si instituce nakonec vytvoří vlastní blockchainy pro své vlastní účely. A proto se tehdy objevoval jeden FUD za druhým. To samý zákazy reklam FB, Google,. . A nyní se objevují správy, že oni sami pracují na vývoji vlastních coinů. Zkrátka to tehdy potřebovali zpomalit a nahlodat důvěryhodnost a funkčnost, než přijdou s vlastním řešením.

czhunter

Já jsem možná opožděný, ale nechápu, k čemu je dobré aby byl JPMorgancoin “krypto” a “blockchain”.

Vždyť je to to stejné, jako třeba Alzáky nebo ČD kredit (taky jsou “stable” : 1 bod = 1 Kč) a vůbec k tomu není potřeba nějaký blockchain, bohatě stačí “primitivní” databáze …

Filcka

Víš vůbec něco o JPMorgan že to je jedna z největších bank v americe ? že má obrovskou klientelu , proč by měli využívat něčí blockchain když si můžou vytvořit svůj vlastní na víc už mají svojí klientelu mají svoje jméno na víc pro své klienti bude působit důvěryhodněji když si vytvoří svůj vlastní produkt a nikoliv nějaký odvar .

czhunter

Otázka nezněla “proč by měli využívat cizí blockchain”, ale “proč by měli vůbec využívat NĚJAKÝ blockchain”.

Blockchain je technický nástroj k řešení problému, který u centrálně spravovaného “listu” (třeba uvnitř banky) vůbec nevzniká.
Nemá ho ani Alza, ani ČD, a přesto jejich “měny” normálně fungují, a fungovaly by i kdyby je chtěl používat i někdo jiný (to je jen otázka API).

spot_img