Volba prezidenta Světové banky – stane se jím známy podporovatel Bitcoinu?

1
el erian

Když bájný Satoshi Nakamoto vytvořil Bitcoin, zpráva v kryptoměnovém bloku Genesis informovala, že jde o přímou reakci na nedostatečný, zastaralý a nedokonalý management bankovnictví a také reakci na špatné finanční a politické struktury. Jen o dekádu později se americký prezident Donald Trump opatrně pokouší dostat do vedení Světové banky „kryptooptimistu“.

El-Erian prezidentem Světové banky

Bloomberg uvádí, že Mohamed El-Erian je jedním z kandidátů, které Trump vybral na pozici prezidenta Světové banky. El-Erian je 60letý podnikatel a momentálně působí na pozici hlavního ekonomického poradce společnosti Allianz. Jeho pohled na Bitcoin se výrazně odlišuje od pohledu jeho šéfa, generálního ředitele společnosti Allianz, Andrease Utermanna.

Zatímco Utermann argumentoval, že regulace by měli prohlásit kryptoměny za „nezákonné“, El-Erian vidí Bitcoin jako technologii, která by mohla v budoucnu hrát důležitou roli v oblasti peer-to-peer transakcí. El-Erian popravdě není úplným býkem v oblasti kryptoměn, ještě celkem nedávno byl označován spíše za medvěda. Například ve 3. čtvrtletí 2017 varoval, že investoři do kryptoměn Bitcoin značně nadhodnotili. Podle něj se reálná hodnota Bitcoinu měla pohybovat v okolí 2 000 dolarů, což byla polovina tehdejší hodnoty Bitcoinu.

Mohlo by vás zajímat: Největší banka v Bělorusku zvažuje otevření krypto burzy

Splněné předpovědi

El-Erian později zvýšil své odhady ohledně ceny Bitcoinu na 5 000 USD, i když v té době se tato kryptoměna na některých burzách obchodovala za neuvěřitelných 20 000 dolarů. Tehdy bývalý výkonný ředitel PIMCO uvedl, že kryptoměny potřebují zdravou korekci, aby se tak z trhu odstranila „iracionální bujarost“. Jeho předpověď se stala skutečností. Přišel medvědí trh a El-Erian si svůj cenotvorných cíl hodnoty Bitcoinu ve výši 5 000 USD udržel.

Tip redakce:3 kryptoměny, které v roce 2019 nesmí chybět ve vašem portfoliu!

Bude mít Bitcoin spojence ve Světové bance?

Světová banka je mezinárodní finanční institucí, která se zavázala zmírňovat celosvětovou chudobu poskytováním půjček na kapitálové projekty v rozvojových zemích. Její výkonná ředitelka má sice poslední slovo v tom, kdo se stane dalším prezidentem po odchodu Jima Yong Kima, ale zpráva z Bloombergu naznačuje, že Trump si pravděpodobně najde cestu, jak si vybrat konvenčního kandidáta na tento post.

El-Erian by do prostředí zcela jistě velmi dobře zapadl. Pokud by se stal prezidentem Světové banky, je velmi pravděpodobné, že by pokračoval ve své podpoře kryptoměn v podpoře a blockchainových iniciativ v organizaci.

Co číst dále?

Plánujete nákup kryptoměn? Češi si oproti Slovákům připlatí na skrytých bankovních poplatcích

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Katka S.

Zdroj
ccn.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

S tím nadhodnocením měl pravdu a vůbec se to nevylučuje s pohledem kryptooptimisty. Víte, pokud se společnost dostane do investiční bubliny, ve které nakupuje za nesmyslné ceny, je to jen předzvěst nadcházející recese, která je vždy o to horší. Proto každý, kdo se v tom trochu pohybuje, by měl v takových situacích od nákupu odrazovat. Pomůžete tím kamarádovi a nakonec i sobě. Mimochodem… Dost pochybuji, že by se dal při ATH Bitcoin prodat kolem ceny $20000. Při těchto cenách musel mít na konci roku 2017 minimální likviditu pro toho, kdo chtěl prodávat.