Satoshi Nakamoto údajně píše knihu o počátcích Bitcoinu

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

V mainstreamových médiích se nedávno vyrojily nové dohady o totožnosti zakladatele Bitcoinu, vystupujícího pod jménem Satoshi Nakomoto. Do dnešního dne totiž nebyla jeho/její/jejich totožnost odhalena. Poslední střípek do skládanky nabízí tvrzení, že Satoshi Nakamoto nyní píše knihu o počátcích Bitcoinu. 

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Oznámení formou kryptogramu

Na stránce Nakamotofamilyfoundation se objevila během pátku zpráva, která oznamuje novou knihu, jež bude pojednávat o počátcích Bitcoinu. Podepsán pod zprávou je právě Satoshi Nakamoto.

Z tohoto oznámení a ze způsobu, jakým bylo učiněno, někteří odvozují, že autorem oznámení a tedy i připravované knihy (ze které je v textu ukázka), je skutečně tajemný autor whitepaperu Bitcoinu, Satoshi Nakamoto.

Oznámení také obsahuje jednoduchý kryptogram, po jehož vyluštění vyjde najevo název knihy:

Pokud se vám nechce luštit, odpověď najdete níže.

Stránka přidává také podrobnosti o “prvním výňatku z literárního díla sestávajícího ze dvou částí”. Autor také uvádí následující: “Chtěl jsem, aby lidé a fakta byli známy.”

Honne and tatemae

Odpověď na kryptogram se zdá být “honne a tatemae” nebo “tatemae”, což je podle Wikipedie japonský výraz, který popisuje “kontrast mezi pravými pocity a touhami člověka” a “chováním a názory, které se projevují na veřejnosti.”

Satoshi Nakamoto není skutečné jméno

Autor tvrdí, že Nakamoto se zapojil do cyberpunkového hnutí, které dalo vzniknout Bitcoinu, jako 14letý. A přidává také další zajímavý bod:

“Chtěl bych tady něco vysvětlit. Vím, že někteří z vás možná o tomto čtete nebo slyšíte poprvé. Ke vzniku tohoto projektu přispělo mnoho lidí a některá jména, z úcty k nim, nejsou v knize uvedena. Každopádně se v knize objeví mnoho dalších nových jmen – protože je to příběh o mém osobním životě.”

píše autor stránky.

“Satoshi Nakamoto není skutečné jméno, konkrétně nejde o legální jméno. Je to především podstata myšlenky a rozumu.”

Závěr

Stránka obsahuje také odkaz na výňatek z textu připravované knihy (výňatku se budeme věnovat v zítřejším článku, nenechte si ho tedy ujít), ale ani experti z Bloomberg News nebyli schopni nezávisle ověřit pravost příspěvku nebo výňatku. Než se do textu výňatku pustíme, napište nám do komentářů, jestli věříte tomu, že by mohlo opravdu jít o dílo autora Bitcoinu?

Mezitím můžete také shlédnout naše nejnovější video: 

Zdroj:
Bloomberg.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img