[Seriál]: Ženy v kryptoměnách – část sedmá – Co kdyby Satoshi Nakamoto byla žena?

7
Satoshi Nakamoto

Mohl by „Satoshi Nakamoto“, tajemný, anonymní tvůrce Bitcoinu, první a původní kryptoměny, ve skutečnosti být žena?

Je Satoshi žena?

Nakamoto v roce 2008 napsal tzv. white paper, popisující nejznámější kryptoměnu, ze které vznikly všechny ostatní kryptoměny. Ovšem v komunitě a v celém fintech průmyslu, ovládaném muži, je teorie „Satoshi je žena“ provokativní podobně, jako by byla u křesťanů teorie, že Bůh je ve skutečnosti ženského pohlaví.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Začarovaný kruh

S teorií, že Nakamoto je ženského pohlaví, přišla newyorská kongresmanka Carolyn Maloney 13. května. Carolyn Maloney to myslela s velkou nadsázkou, ovšem tato její poznámka upozorňuje na vážnou věc: začarovaný kruh, kdy příspěvky žen do světa kryptoměn jsou málo propagovány, a tak se o kryptoměny zajímá méně žen, protože nemají žádné vzory.

Ženy ve fintech odvětví

Ve fintech odvětví se jedná o velmi známé téma. Většina lidí totiž dodnes věří, že muži vynalezli počítače a internet a téměř všechno ostatní. Jak jsme si ukázali i v našem seriálu, není to tak docela pravda, jen se o tom nikde moc nepíše, a tak to širší veřejnost ani neví.

Ženy jako například Ada Lovelace a Grace Hopperová by měly hrát významnější roli při vyprávění historie fintech průmyslu. Bez jejich vstupu – a bezpočtu dalších žen – bychom možná neučinili průlom, který vydláždil cestu pro současnou digitální revoluci.

Závěr

Pokud mají kryptoměny uspět, musí se masově rozšířit mezi veřejnost. K tomu potřebujeme i takové vlastnosti a schopnosti, jako spolupráci v rámci komunity, sdílení namísto soutěživosti a propojování různých „bublin“. S tím by mohly ženy výrazně pomoci.

Pozn. redakce: mohlo by vás zajímat: Co je spolupráce a proč by bez ní nepřežil Bitcoin ani my samotní

Je pro vás vůbec myšlenka z úvodu článku, byť na hypotetické úrovni, přijatelná? A o které ženě byste si chtěli přečíst příště?

Předchozí díly seriálu:

První díl: Jasná nerovnost
Druhý díl: Elisabeth Stark
Třetí díl: Zapomenuté programátorky
Čtvrtý díl: Jak by mohly ženy dostat Bitcoin na Měsíc
Pátý díl: Blythe Masters
Šestý díl: Kryptomatky

Naše nejnovější video: Stream a nová kancelář!

7
Komentujte

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
:-)RobnonameDenisa Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
noname
Host
noname

Je mi to úplně jedno. Ale když už si začala s tou fem propagandou… Tak ne, Nakamoto ani omylem není žena. Kdyby byl, místo o blockchainu by žvanil o útlaku patriarchální heterosexuální a bílé většiny. A Ada nebyla programátorka, to je bohužel rozšířený omyl, ona pouze okomentovala práci jistého Charlese Babbage který ale programátor již byl a dokonce také tvůrce prvního komplikovanějšího výpočetního HW. A na závěr kopnutí. IT&Crypto nepotřebuje víc žen, úplně stačí že ženy ovládly takřka všechny ostatní obory a množství mužů s univerzitním vzděláním konstantně dropuje. Úspěšně se vám podařilo sebrat mužům životní prostor ale i tak… Číst vice »

Rob
Host
Rob

Fascinující, kolik to tady nadzvedlo chlapů. 🙂 Hehe… To je fakt sranda. Mě naopak dost překvapilo, kolik holek se o kryptoměny zajímá a v krypto odvětví angažuje. Možná i ten Nakamoto byl nakonec vážně ženská. Víte, mám jednu kamarádku, která mimo to, že úžasně hraje na housle, má vystudovanou výpočetní techniku se zaměřením na zabezpečení. Mnozí by se divili, kolik šikany si zažila jen proto, že se rozhodla pro tento obor. A od koho pak? No samozřejmě od svých stupidních studijních kolegů. Mnohým z nich nakonec vyprášila kožich a dnes jim naštěstí přednáší, tak má klid. Heleďte. Chlapi toho hodně… Číst vice »

:-)
Host
:-)

Kluci a ze neznate tvurce internetu co?