[Seriál]: Ženy v kryptoměnách – část sedmá – Co kdyby Satoshi Nakamoto byla žena?

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Mohl by “Satoshi Nakamoto”, tajemný, anonymní tvůrce Bitcoinu, první a původní kryptoměny, ve skutečnosti být žena?

Je Satoshi žena?

Nakamoto v roce 2008 napsal tzv. white paper, popisující nejznámější kryptoměnu, ze které vznikly všechny ostatní kryptoměny. Ovšem v komunitě a v celém fintech průmyslu, ovládaném muži, je teorie “Satoshi je žena” provokativní podobně, jako by byla u křesťanů teorie, že Bůh je ve skutečnosti ženského pohlaví.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Začarovaný kruh

S teorií, že Nakamoto je ženského pohlaví, přišla newyorská kongresmanka Carolyn Maloney 13. května. Carolyn Maloney to myslela s velkou nadsázkou, ovšem tato její poznámka upozorňuje na vážnou věc: začarovaný kruh, kdy příspěvky žen do světa kryptoměn jsou málo propagovány, a tak se o kryptoměny zajímá méně žen, protože nemají žádné vzory.

Ženy ve fintech odvětví

Ve fintech odvětví se jedná o velmi známé téma. Většina lidí totiž dodnes věří, že muži vynalezli počítače a internet a téměř všechno ostatní. Jak jsme si ukázali i v našem seriálu, není to tak docela pravda, jen se o tom nikde moc nepíše, a tak to širší veřejnost ani neví.

Ženy jako například Ada Lovelace a Grace Hopperová by měly hrát významnější roli při vyprávění historie fintech průmyslu. Bez jejich vstupu – a bezpočtu dalších žen – bychom možná neučinili průlom, který vydláždil cestu pro současnou digitální revoluci.

Závěr

Pokud mají kryptoměny uspět, musí se masově rozšířit mezi veřejnost. K tomu potřebujeme i takové vlastnosti a schopnosti, jako spolupráci v rámci komunity, sdílení namísto soutěživosti a propojování různých “bublin”. S tím by mohly ženy výrazně pomoci.

Pozn. redakce: mohlo by vás zajímat: Co je spolupráce a proč by bez ní nepřežil Bitcoin ani my samotní

Je pro vás vůbec myšlenka z úvodu článku, byť na hypotetické úrovni, přijatelná? A o které ženě byste si chtěli přečíst příště?

Předchozí díly seriálu:

První díl: Jasná nerovnost
Druhý díl: Elisabeth Stark
Třetí díl: Zapomenuté programátorky
Čtvrtý díl: Jak by mohly ženy dostat Bitcoin na Měsíc
Pátý díl: Blythe Masters
Šestý díl: Kryptomatky

Naše nejnovější video: Stream a nová kancelář!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
noname

Je mi to úplně jedno.

Ale když už si začala s tou fem propagandou… Tak ne, Nakamoto ani omylem není žena. Kdyby byl, místo o blockchainu by žvanil o útlaku patriarchální heterosexuální a bílé většiny.

A Ada nebyla programátorka, to je bohužel rozšířený omyl, ona pouze okomentovala práci jistého Charlese Babbage který ale programátor již byl a dokonce také tvůrce prvního komplikovanějšího výpočetního HW.

A na závěr kopnutí.

IT&Crypto nepotřebuje víc žen, úplně stačí že ženy ovládly takřka všechny ostatní obory a množství mužů s univerzitním vzděláním konstantně dropuje.
Úspěšně se vám podařilo sebrat mužům životní prostor ale i tak po nich stále požadujete dominantní postavení které je čím dál tím těžší získat.

(red. kráceno pro vulgarismus)

noname

Co se týče pana Babbage, tak kniha jejíž recenze je zde (http://www.abclinuxu.cz/blog/bystroushaak/2015/5/passages-from-the-life-of-a-philosopher) mnohé osvětlí.
Babbage se jako první vůbec věnoval jak stavbě HW, tak i pokusům o kód.
Ada je nesprávně označována jako první člověk co programoval, programátor(ka) ale první nepochybně byla.
Co se týče vzdělání a pohlaví… zde je pár linků:

[https://www.theatlantic.com/education/archive/2017/08/why-men-are-the-new-college-minority/536103/]

[https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-creativity-cure/201603/the-silent-epidemic-young-men-dropping-out-college]

[https://www.forbes.com/sites/ccap/2015/05/04/the-disappearing-college-male/#281a6f4b4d3c]

[https://www.theguardian.com/education/2016/may/12/university-gender-gap-scandal-thinktank-men]

[http://www.vysokeskoly.cz/clanek/zeny-tvori-vetsinu-absolventu-vysokych-skol]

A plno plno mnohem kvalitnějších zdrojů, než co jsem teď narychlo vyhrabal. Stačí googlit.

Tento trend graduje v celém západním světě. Proč? Absence motivace. K čemu se snažit když stejně nebudeš dost dobrý. Nikdy.
Výsledkem je generace budižkničemů bydlících do 30 u maminečky a hrajících dementní hry do zblbnutí.
Teroristické útoky na ženy jsou pak už jen špička ledovce. Čím větší tlak na samečky je, tím větší výskyt sociálně patologických jevů. Ignorace všeho a všech vs patologická agresivita.
Nachlup stejný proces který se nyní ve společnosti rozběhl se taktéž projevil i v pokusu “myší utopie” od Dr Calhouna. Samečci díky absurdnímu tlaku na úspěch u samiček kompletně zmagořili a kolonie myší vychcípala.
#########################################################
Snažím se tady pouze objasnit co mne dohajzlu sere na podobnejch feministickejch řečech. Technika je poslední val. Ok. Snažte se tam dál vecpat. Povede se vám to. Chytrý jste na to dost.
Nejsem si ale jistej jak moc se vám bude líbit výsledek. Asi budete muset ty zástupy dementních chlapů k hovnu plynovat…to aby se neopakovali excesy z kanady.

A bonus:

[https://en.wikipedia.org/wiki/Gender_differences_in_suicide]

V evropě se na jednu ženu zabijou 4 muži. Vše díky absurdnímu tlaku na to být ten správný dominantní chlapák.
Bejt to ženy, tak feministky křičej něco o genocidě. Ale ne. Jsou to jen muži.
Stejně sou k hovnu viď, tak co s nima…

noname

1) Perfektní.

2) Pohlaví beautiful ones je irelevantní.
A ano, ženy jsou na vině. Konkrétně za odmítání převzetí dominantní role (za jejíž výhody se ale rvou jak nasraný lvice).

2.1) Hikikomori nejsou ani omylem “hezcí” a taktéž nerezignovali na svou sexualitu (respektive nebyl to důvod proč se zavřeli v pokoji)! Hikikomori jsou kompletně jiný problém!

3) FB je poslední místo kde bych o něčem podobném debatoval. V době dnešní fem totality napsat něco proti královně rovná se přijít o práci v korporátu. A to nechci, něco žrát musim…

4) Díky, ale nemám zájem publikovat nic ve stylu gender a crypto.
Z toho co jsem napsal je doufám jasný, proč.

Rob

Fascinující, kolik to tady nadzvedlo chlapů. 🙂 Hehe… To je fakt sranda. Mě naopak dost překvapilo, kolik holek se o kryptoměny zajímá a v krypto odvětví angažuje. Možná i ten Nakamoto byl nakonec vážně ženská. Víte, mám jednu kamarádku, která mimo to, že úžasně hraje na housle, má vystudovanou výpočetní techniku se zaměřením na zabezpečení. Mnozí by se divili, kolik šikany si zažila jen proto, že se rozhodla pro tento obor. A od koho pak? No samozřejmě od svých stupidních studijních kolegů. Mnohým z nich nakonec vyprášila kožich a dnes jim naštěstí přednáší, tak má klid. Heleďte. Chlapi toho hodně vymýšlejí hlavně proto, že jsme líní jako prasata a chceme si práci především ulehčit. Pak také proto, abychom zapůsobili na ženy, což nám dělá dobře. Jsme také snílci. Ale nějaká srovnání, kdo je lepší nebo horší, v tom bych doporučoval velikou opatrnost a obezřetnost. Já už v životě potkal ženy natolik inteligentní, až jsem pochyboval o kompetenci zhodnocení jejich inteligence ze svého pohledu.

:-)

Kluci a ze neznate tvurce internetu co?

Jerry

Jo, a nebo to taky mohl být mart’an. S tou femipropagandou jste už trapné.

Jerry

Opravdu musíte tahat ten gender do všech oblastí lidského života? Jen tím všechny otravujete. Pracujte na sobě, a nebudete muset planě tlachat o tom, jak jste utlačované a jak vám všichni ubližují a křivdí. Navíc se vyhnete těmto naprostým blbostem, které rozebíráte. V poslední době jsem již slyšel, že Bůh je žena, Ježíš byl žena, Napoleon byl určitě žena, nyní už i Nakamoto je žena…. a kdo ještě? Co takhle Hitler, Stalin? To se nehodí? Navíc ve svých fabulacích roli žen zcela nepravdivě “nafukujete”, a když vás na to někdo upozorní, že plácáte nesmysly(viz níže), tak to se stal “jen omyl”. Ne, to není omyl. S postupem doby pozoruji, že je to jednoduše taktika vás žen. Provokovat a rozdmýchávat spory mezi pohlavími. Vám nejde o rovnoprávnost. Vám jde o výhody, ale bez ochoty nést odpovědnost za důležitá rozhodnutí pro chod systému. V dnešní době, až na výjimky nerovnoprávnost již neexistuje. Tam, kde se ženy mohly uplatnit a prosadit, tam již jsou. Ostatní prostě zůstanou na místech která jsou pro ně vhodnější a přijatelná. Systém a trh práce si určí sám, kde koho potřebuje, a kdo je na kterém místě výkonnější a rentabilnější. A to navzdory jakýmsi pomateným proklamacím radikálních feministek. P.S. Pokud vím, tak je to zde stránka o kryptoměnách, a ne nějaký ženský ufňukaný koutek. Prosil bych tedy ženské osazenstvo této stránky aby se drželo tématu kryptoměn. Děkuji.

Poslední editace 3 let před přes Jerry
spot_img