[Seriál]: Ženy v kryptoměnách – část pátá – Blythe Masters

2
blythe masters

V tomto díle si představíme další výraznou ženu v kryptokomunitě, Blythe Masters, bývalou top bankéřku z JPMorgan Chase & Co.,  která dala v bance výpověď, aby mohla založit vlastní společnost Digital Asset Holdings. Můžeme ji označit za vizionářku, protože již v roce 2015 tvrdila, že Blockchain navždy změní bankovnictví i naše životy.

Blythe Masters odešla v roce 2015 po 27 letech v JPMorgan Chase z pozice finanční ředitelky a vedoucí globálního úvěrového portfolia, aby se mohla věnovat rozvoji své vlastní vize a využít v té době poměrně neznámé technologie Blockchainu.

Revoluční Blockchain

Blythe už totiž dlouho před nárůstem popularity Blockchainu tvrdila, že se změní způsob, jak fungují bankovní služby a Blockchain bude mít velký dopad na naše životy. V té době o Blockchainu slyšelo jen velmi málo lidí. Většinou se jednalo o programátory a o praktickém využití této technologie ještě nemohla být řeč.

Krátké video o tom, jestli Blockchain změní naše životy a proč:

Zářivý začátek kariéry

Blythe začala svou kariéru u JPMorgan Chase ještě jako studentka. Ve svých 28 letech se vypracovala jako první žena v historii této banky na pozici generální ředitelky (managing director), zodpovědné za úvěrové deriváty. Po zářivém nastartování kariéry ale přišel tvrdý pád.

CDS a kontroverze

Než se stala známou osobou na poli Blockchainu, prošla si Blythe relativně nedávno také obdobím kontroverzí, kdy ji média označila za „autora finančních zbraní hromadného ničení“ a původce finančních nástrojů, které zapříčinily velkou krizi v roce 2008. Blythe je totiž autorkou nyní nechvalně známého investičního nástroje CDS (credit default swap). Finanční krize ale byla způsobená zneužitím původní myšlenky Blythe pro financování tzv. sub-prime hypoték, tj. rizikových hypoték (rozbor finanční krize z roku 2008 přesahuje rozsah tohoto článku, ale stojí za to si to prostudovat).

Blockchain a Digital Asset Holding

Možná i toto zneužití její myšlenky způsobilo, že se Blythe začala zajímat o Blockchain, který je, kromě jiného, také nezfalšovatelný a naprosto transparentní. Blythe je v současné době hlavní poradkyní pro Blockchain pro Banco Santander a předsedkyní dozorčí rady projektu Hyperledger v nadaci Linux.

Blythe je také generální ředitelkou společnosti Digital Asset Holdings, která buduje zabezpečené a distribuované nástroje pro zpracování transakcí s cílem urychlit jejich vypořádání, snížit náklady a zvýšit bezpečnost a transparentnost finančních odvětví.

Tento start-up získal již více než 100 milionů USD během několika kol financování od patnácti největších světových technologických a finančních firem jako jsou Citibank, Goldman Sachs, JPMorgan, Deutsche Boerse, DTCC, CME, IBM a Accenture.

Závěr

Obdivuhodné je, jak se Blythe dokázala poučit ze zneužití své myšlenky velkými bankami a zaměřit se ve své další práci na zlepšení právě té chyby v systému, která by někoho jiného stála slibnou kariéru. Nevzdala se a vybudovala si top kariéru vlastně dvakrát. Poprvé ve velké bance a podruhé ve fintech startupu. Navíc to dokázala v prostředí, které je notoricky známé pro nedostatek žen v řídících pozicích.

 

První díl seriálu: Jasná nerovnost
Druhý díl seriálu: Elisabeth Stark
Třetí díl seriálu: Zapomenuté programátorky
Čtvrtý díl seriálu: Jak by mohly ženy dostat Bitcoin na Měsíc

Zdroje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Blythe_Masters
https://www.coindesk.com/blythe-masters-next-move-blockchain-sdks-for-global-finance/
https://www.bloomberg.com/news/features/2015-09-01/blythe-masters-tells-banks-the-blockchain-changes-everything
https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-03-13/blythe-masters-grapples-with-gender-diversity-downer-in-crypto

Ep220 – Blythe Masters on Blockchain’s Once in a Generation Opportunity


https://cointelegraph.com/news/politicians-dominate-bloombergs-whos-who-of-finance-with-blythe-masters-46

Naše poslední video:

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
samslav84Víme, jak to je, díky Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Víme, jak to je, díky
Host
Víme, jak to je, díky

Feministický parazit je to, a to je celé. Feministická propaganda je trapná a idiotská.

Samuel Slavkovský
Člen

Väčšinou píšeme o mužoch. Podľa mňa je v pohode, ak občas napíšeme článok aj o ženách (alebo patria iba do kuchyne?)
A komentáre sa schvaľujú ručne, takže ak píšete neskoro večer, nebudete schválený skôr, než ráno.