[Seriál]: Ženy v kryptoměnách – část čtvrtá – Jak by mohly ženy poslat Bitcoin až na Měsíc

2
ženy měsíc bitcoin

V minulém díle jsme se podívali do minulosti a představili si první programátory vůbec, respektive programátorky. V tomto díle uděláme ještě odbočku do současnosti a před představením další významné ženy v kryptokomunitě se podíváme na to, jak by mohly ženy dostat Bitcoin „až na Měsíc“. 

Bitcoin opět roste…

Bitcoin má za sebou poměrně dobrý týden – stoupl o více než 11% a poprvé dosáhl psychologickou hranici 9 000 USD, kterou zatím drží. Ale pro to, aby cena Bitcoinu opravdu mohla „vzlétnout“,  nám chybí jedna, možná úplně klíčová, část rovnice.

…ale procento žen investorek nikoliv

Zatímco Bitcoin v loňském roce vzrostl spolu s dalšími kryptoměnami, většinu z tohoto více než dvacetinásobného nárůstu měli na svědomí muži. Jak zjistila analýza vyhledávání na Googlu, 95% lidí, kteří na Googlu hledali termín „Bitcoin“ byli muži, zatímco pouze 5% ženy. Zdá se, že tento trend je shodný i u dalších kryptoměn, jako je Ethereum. Podle jiného nedávného průzkumu jsou pouze 4% obchodníků s ETH ženy.

Kupní síla žen tak chybí

A přitom kupní síla žen je nezanedbatelná. Kdyby se jen polovina žen rozhodla investovat část prostředků do BTC nebo jiných kryptoměn, znamenalo by to příliv kapitálu větší, než u velkých institucionálních investorů – a to už stojí za úvahu. Například jen v USA tvoří ženy 51% obyvatelstva, zodpovídají ale za 60% majetku a za 80% spotřebitelských výdajů, podle výzkumu společnosti Athena Capital.

Posun k fázi šiřší adaptace by to mohl změnit

Situace se ale možná už brzy změní, protože kryptoměny vstupují do fáze širší adaptace a možná už by se mohlo rozhodnout investovat více žen, než v časných fázích. Další důvod k optimismu je ten, že s postupujícími regulacemi by se mohl svět kryptoměn stát více transparentním místem s méně podvody a to by také mohlo přilákat více žen, které se aktuálně nechtějí pouštět do investic v prostředí „Divokého Západu“.

Kolik je tu vlastně žen?

Na závěr bych se ráda zeptala – kolik je mezi našimi čtenáři vlastně žen? Zajímáte se o kryptoměny nebo do nich investujete? Ozvěte se nám do komentářů nebo na FB, prosím.

Příští díl

Příště už dojde řada na další osobnost ze světa kryptoměn – Blythe Masters – bývalou bankéřku z JPMorgan Chase & Co., která dala v bance výpověď, aby mohla založit vlastní společnost Digital Asset Holdings.

První díl seriálu: Ženy v kryptoměnách – jasná nerovnost
Druhý díl seriálu: Ženy v kryptoměnách – Elisabeth Stark
Třetí díl seriálu: Ženy v kryptoměnách – zapomenuté programátorky

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KristynLenka Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lenka
Host

Já se hlásím 🙂 Kryptoměny mě nadchly, podle mě to změní svět. Nejsem trader, podle mě má smysl hodl. Dostala jsem se k tomu až loni, ale pořád patřím k menšině, že 🙂

Kristyn
Host
Kristyn

Taky jsem neviděla ve skupinách a diskuzích nikdy moc žen 😀 já teda obchoduju s kryptoměnama necelý půlrok, ale můžu upřímně říct, že kryptoměnám určitě věřím, věřím že tu budou a že jednou nahradí fiat měny. Baví mě obchodování, baví mě se učit pořád něco nového, ohledně cryptu a jsem neskutečně ráda, za tuhle skvělou příležitost, díky který mám možnost si zajistit budoucnost. PS: Moje mamka v tom jede už semnou 😀 🙂