Co je spolupráce a proč by bez ní nepřežil Bitcoin ani my samotní

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Spolupráce je potřeba všude tam, kde se protínají potřeby a cíle více lidí. Žijeme ve společnosti, která se rychle vyvíjí. Co bylo ještě před nedávnem nové, je už dnes zastaralé. Jsou však i věci, které se nemění. A právě k takovým patří i spolupráce.

Význam spolupráce

„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ – Albert Einstein

(zdroj)

Tato věta jednoho z největších vědců všech dob nám připomíná, co se stane, pokud se lidstvo nenaučí spolupracovat. Všichni potřebujeme mír, čistý vzduch, zdravé životní prostředí a zdroj obživy, ale i radost a zábavu. Tento stav však není dlouhodobě udržitelný bez spolupráce na úrovni jedinců i celých států.

Co je spolupráce

V lidské společnosti je to určitá činnost, při které více lidí (společností, států..) pracuje na dosažení nějakého cíle, na kterém se shodnou a mají z něj prospěch. Naproti tomu ze soupeření, či dokonce válek má teoreticky prospěch vítěz či třetí strana, ale prakticky téměř nikdo.

Soupeřivost se však udržuje jako jakási mantra. Stále slýcháme o důležitosti konkurenčního prostředí, ale je tomu skutečně tak? Na tuto otázku si prosím odpovězte každý sám. Já se omezím na konstatování, že nic se nemá přehánět a vždy je třeba usilovat o určitou vyváženost.

Děti

Kde je spolupráce přirozeností? Přesně tak. Malé děti se na sebe chvíli dívají, pak se osmělí a začnou si hrát. Když si hrají, tak vlastně spolupracují. Chtějí se pobavit a něčemu se naučit, a spontánně se za tímto účelem spojují a hrají si.

Pak ale přijdou do školy, kde je rozsadí do lavic a doslova jim zakážou si vzájemně pomáhat. Pravda je bohužel taková, že skutečně důležitých věcí, jakou je i spolupráce, se děti ve škole moc nenaučí. Naštěstí se lidé neučí jen ve škole a nejen v dětství, ale v ideálním případě celý život.

Samozřejmě existují i výjimeční učitelé, kteří dětem předávají mnohem víc než jen známky a úkoly, ale vraťme se ke spolupráci.

Blockchain

Skvělým příkladem spolupráce je i samotný Bitcoin, resp. blockchain. Všechny články sítě ji společně udržují v chodu a zajišťují, že všechny platby proběhnou správně a zůstanou v blockchainu zapsány navždy a beze změny. Bez této spolupráce by tak kryptoměny ztratily svou hodnotu, a v důsledku toho pravděpodobně zanikly.

Jestliže pravidelně čtete naše články, jistě vám neunikly mnohé zprávy o dohodnuté spolupráci (na datovém centru, využití technologie Ripple či volání po spolupráci na regulacích a mnoho dalších).

Závěr

Význam spolupráce je neoddiskutovatelný. Spolupráce umožňuje vyhrávat všem zúčastněným stranám. Soupeřivost dostala člověka na měsíc, snížila ceny a umožnila války. Spolupráce zvyšuje kvalitu, zachovává mír a umožní nám nezničit si planetu. Nebudeme se tak muset urychleně stěhovat na Mars.

-Kytka

Co číst dále?

10. 08. 19 Technická analýza BTC/USD – Konsolidaci nad supportem může vystřídat krátkodobý pokles

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: