Co je spolupráce a proč by bez ní nepřežil Bitcoin ani my samotní

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Spolupráce je potřeba všude tam, kde se protínají potřeby a cíle více lidí. Žijeme ve společnosti, která se rychle vyvíjí. Co bylo ještě před nedávnem nové, je už dnes zastaralé. Jsou však i věci, které se nemění. A právě k takovým patří i spolupráce.

Význam spolupráce

„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ – Albert Einstein

(zdroj)

Tato věta jednoho z největších vědců všech dob nám připomíná, co se stane, pokud se lidstvo nenaučí spolupracovat. Všichni potřebujeme mír, čistý vzduch, zdravé životní prostředí a zdroj obživy, ale i radost a zábavu. Tento stav však není dlouhodobě udržitelný bez spolupráce na úrovni jedinců i celých států.

Co je spolupráce

V lidské společnosti je to určitá činnost, při které více lidí (společností, států..) pracuje na dosažení nějakého cíle, na kterém se shodnou a mají z něj prospěch. Naproti tomu ze soupeření, či dokonce válek má teoreticky prospěch vítěz či třetí strana, ale prakticky téměř nikdo.

Soupeřivost se však udržuje jako jakási mantra. Stále slýcháme o důležitosti konkurenčního prostředí, ale je tomu skutečně tak? Na tuto otázku si prosím odpovězte každý sám. Já se omezím na konstatování, že nic se nemá přehánět a vždy je třeba usilovat o určitou vyváženost.

Děti

Kde je spolupráce přirozeností? Přesně tak. Malé děti se na sebe chvíli dívají, pak se osmělí a začnou si hrát. Když si hrají, tak vlastně spolupracují. Chtějí se pobavit a něčemu se naučit, a spontánně se za tímto účelem spojují a hrají si.

Pak ale přijdou do školy, kde je rozsadí do lavic a doslova jim zakážou si vzájemně pomáhat. Pravda je bohužel taková, že skutečně důležitých věcí, jakou je i spolupráce, se děti ve škole moc nenaučí. Naštěstí se lidé neučí jen ve škole a nejen v dětství, ale v ideálním případě celý život.

Samozřejmě existují i výjimeční učitelé, kteří dětem předávají mnohem víc než jen známky a úkoly, ale vraťme se ke spolupráci.

Blockchain

Skvělým příkladem spolupráce je i samotný Bitcoin, resp. blockchain. Všechny články sítě ji společně udržují v chodu a zajišťují, že všechny platby proběhnou správně a zůstanou v blockchainu zapsány navždy a beze změny. Bez této spolupráce by tak kryptoměny ztratily svou hodnotu, a v důsledku toho pravděpodobně zanikly.

Jestliže pravidelně čtete naše články, jistě vám neunikly mnohé zprávy o dohodnuté spolupráci (na datovém centru, využití technologie Ripple či volání po spolupráci na regulacích a mnoho dalších).

Závěr

Význam spolupráce je neoddiskutovatelný. Spolupráce umožňuje vyhrávat všem zúčastněným stranám. Soupeřivost dostala člověka na měsíc, snížila ceny a umožnila války. Spolupráce zvyšuje kvalitu, zachovává mír a umožní nám nezničit si planetu. Nebudeme se tak muset urychleně stěhovat na Mars.

-Kytka

Co číst dále?

10. 08. 19 Technická analýza BTC/USD – Konsolidaci nad supportem může vystřídat krátkodobý pokles

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: