[Seriál]: Ženy v kryptoměnách – část šestá – Kryptomatky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Existuje skupina, která sem pravděpodobně moc nechodí, protože na to nemá čas – matky na mateřské dovolené. Ovšem  ve světě je tomu jinak, matky začínají s kryptoměnami obchodovat, říká se jim kryptomatky. Některé jsou v tom natolik úspěšné, že se ani neplánují vrátit do svého původního zaměstnání. Tato skupina se pomalu rozrůstá i přesto, že se o tom téměř nikde nepíše.

Jak se stát kryptomatkou

Ve Velké Británii například existuje skupina na WhatsApp, která se přímo jmenuje Crypto Mums. Původně šlo o skupinu osmi žen převážně z Velké Británie, ve věku 30-50 let, z nichž většina byly matky s malými dětmi. Skupinu založila v Granthamu (malé město na severu Anglie) jedna z matek, která se dozvěděla o kryptoměnách prostřednictvím svého dospívajícího syna. Původně pracovala jako pokladní v supermarketu Sainsbury, ale díky obchodování s kryptoměnami se stala časem obchodnicí na plný úvazek.

Výhoda vzájemné podpory

Většina maminek ve skupině pracovala v kancelářích, školách a supermarketech na nezajímavých administrativních pracovních místech, které opustily poté, co zjistily, že obchodování s kryptoměnami by mohlo vést k lepšímu životu. Vydělávání peněz z kryptoobchodu jim slouží jako prostředek k dosažení finanční nezávislosti. Současně fungují jednotlivé skupiny i jako podpůrná sociální síť pro další aspekty péče o malé děti. Takže mezi rozhovory o kryptotrzích z časopisech Financial Times a Wall Street Journal maminky mluví o všem, co se týká péče o děti a vzájemně si radí a pomáhají.

Inspirace pro nás

Tento model by se mohl ujmout i u nás. V našich podmínkách je totiž mateřská dovolená jednou z nejdelších na světě, ale zároveň je rodičovský příspěvek nedostačující. Například matky samoživitelky se poměrně často ocitají pod úrovní chudoby. Proto by to zde mohlo fungovat přímo skvěle.

Co je k tomu potřeba

V první řadě nastudovat informace, které jsou například tady na Kryptomagazínu i na stránkách Trading11 zdarma. Pak už jen mít notebook a chytrý telefon, odhodlání, čas a taky trochu štěstí. V neposlední řadě je důležitá i vzájemná podpora.

Jdete do toho?

Začít je možné s málem, rozhodně nedoporučujeme investovat veškeré rodinné úspory. Vždy pamatujte na zlaté pravidlo investování a to je nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit. Až se do toho dostanete, můžete zkusit investovat i něco z dosažených zisků. Další dobré rady naleznete v našich článcích. Rovněž doporučujeme sledovat aktuální informace v češtině (slovenštině). Místo surfování po internetu a sociálních sítích se můžete naučit něco nového a při troše šikovnosti si přivydělat, nebo se to může stát vaší novou pracovní náplní i po skončení mateřské. Tak co, jdete do toho?

 

První díl seriálu: Jasná nerovnost
Druhý díl seriálu: Elisabeth Stark
Třetí díl seriálu: Zapomenuté programátorky
Čtvrtý díl seriálu: Jak by mohly ženy dostat Bitcoin na Měsíc
Pátý díl seriálu: Blythe Masters

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kytka

Je to moc zajímavé, určitě by to mohlo fungovat i pro tatínky 🙂

spot_img