Komu věřit ohledně předpovědí ceny Bitcoinu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin rozděluje společnost. Minimálně názorově. Někteří se domnívají, že tato kryptoměna je budoucností měnového systému, zatímco jiní ji považují za podvod. To se odráží i v předpovědích, kam se bude její cena vyvíjet.

Zastánci Bitcoinu tvrdí, že poletí „to the moon“, tedy až na měsíc, zatímco skeptici jsou přesvědčeni, že všechny kryptoměny skončí jako úplně bezcenné. Pokud jde tedy o předpovídání ceny, koho byste měli brát vážně a komu v oblasti odhadu vývoje věřit?

Sami investovali v souladu s tvrzením

Kdykoliv zaznamenáte předpověď vývoje ceny pro jakoukoli komoditu, vždy se přesvědčte, zda osoba, která ji zveřejnila, sama do dané komodity investovala.

Jako příklad můžeme zmínit investora Tima Drapera. Ten nedávno uvedl, že podle jeho odhadu vzroste cena Bitcoinu do roku 2022 až na 250 000 dolarů. Jeho optimistický pohled na vývoj ceny není žádným překvapením, když sám je jedním z nejvýznamnějších investorů do této kryptoměny. Tím pádem je pochopitelné, že Draper chce vidět cenu co nejvýše. Takové prohlášení může vést k motivaci dalších investorů, aby nakupovali digitální měnu, na tom samozřejmě není nic špatného. Přesto by předpovědi lidí, kteří mají eminentní zájem na růstu ceny, měly být brány s určitou rezervou.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Skeptici se cítí kryptoměnami ohrožení

Stejný metr platí i v posouzení predikcí vývoje ceny, které předkládají bitcoinoví skeptici. Při pohledu na seznam odborníků na finance, kteří označili kryptoměny za podvod nebo tvrdili, že nemají žádnou skutečnou hodnotu, je zřejmé, že mnozí z těchto odborníků pocházejí ze společností či odvětví, které jsou digitálními měnami přímo ohrožené.

Například Stefan Hofrichter, ředitel sekce globální ekonomiky a strategie společnosti Allianz Global Advisor, nedávno na svém blogu uvedl, že skutečná hodnota Bitcoinu se musí rovnat nule, protože nevytváří žádný tok příjmů ani přidanou hodnotu. V případě této společnosti je důležité upozornit na to, že jde o jednu z největších investičních firem na světě, která neposkytuje investice do digitálních měn.

Vzhledem k rostoucí poptávce klientů po tomto typu investování muselo vedení svým klientům rozhodnutí, proč neumožní vklady peněz do kryptoměn, nějak zdůvodnit. A není nic snazšího, než to odůvodnit prohlášením, že kryptoměny jsou bublina a jejich hodnota bude časem nulová. Vždyť jak lépe odradit vlastní klienty od investování do něčeho, co nechcete mít v portfoliu, než strašením, že přijdou o celý svůj vklad?

Čí predikce brát v potaz?

Popravdě nikdo skutečně neví, jaká bude cena Bitcoinu v budoucnosti. Neexistuje žádná křišťálová koule, která by nám na tuto otázku dokázala odpovědět. I pokud vezmeme v úvahu množství příležitostí a rizik, kterým digitální měny čelí, jen čas ukáže, kam se jejich hodnota dostane za tři, pět nebo deset let.

Pokud se však chceme spoléhat na předpovědi jiných lidí, měli bychom svoji pozornost zaměřit především na názory nezávislých výzkumných analytiků, kterými jsou například Tom Lee nebo Ronnie Moas.

Tom Lee

Tom Lee, vedoucí výzkumu společnosti Fundstrat Global Advisors, dokázal předpovědět cenu Bitcoinu celkem přesně už v minulosti. Jeho nejnovější odhad hovoří o ceně 25 000 dolarů za 1 BTC do konce kalendářního roku a ceně 91 000 dolarů do března roku 2020. Jeho analýza je postavena na Metcalfově zákonu, který říká, že čím více účastníků síť má, tím je pro každého z nich hodnotnější a celkově přitahuje stále víc nových klientů. Hodnota takovéto sítě tím pádem roste v poměru počet účastníků sítě na druhou.

Mohlo by vás zajímat: Metcalfův zákon a kryptoměny

Ronnie Moas

Ronnie Moas, zakladatel společnosti Standpoint Research, odhaduje, že cena Bitcoinu bude v roce 2018 atakovat hranici 28 000 dolarů, přičemž se jeho hodnota zvýší až na 400 000 dolarů. Moas zakládá svoji předpověď na faktu, že celkový počet Bitcoinů je přesně stanoven. Zároveň bere v potaz potenciálně neomezenou poptávku, která by měla zajistit této kryptoměně slušný růst.

Závěr

Názory nezávislých analytiků se dají považovat za nejobjektivnější. Nejen, že jsou založené na důkladné analýze, ale vzhledem k jejich povolání, za které jsou placení, lze předpokládat, že jejich předpovědi by měly být co nejblíže realitě. Každopádně, ať už se rozhodnete vyslechnout názor kohokoliv, vždy investujte jen tolik, kolik jste ochotní v případě nepříznivého vývoje ztratit.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

YouTube video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: