Bitcoin je to největší, co nás mohlo potkat, říká Tim Draper

5
(1)

Ale jak už to tak bývá, najdou se i takoví, kteří kryptoměnám nedůvěřují, což je přirozené. Jedním z takových je také editor Financial Times Gillian Tett. Ten klade důraz na hanebné a nelegální činnosti spojené s používáním kryptoměn, konkrétně zmínil Bitcoin. Zmiňuje již tradiční nestálost a investiční rizika. Volatilita může určitě představovat problém, ale těžko najdete investici, která je stoprocentně neriziková.

Draper oponoval Tettovi, že cítí daleko větší důvěru k jeho Bitcoinům, než k penězům, které se válí někde ve Wells Fargo (americká banka, z hlediska tržní kapitalizace největší na světě, pozn. red.). K Draperovi se přidal také jeho kolega Patrick Byrne, který Tettovi vzkázal, že banky bývají také terčem hackerských útoků. Stejně tak americké dolary bývají využívány k řadě nelegálních činností a to již několik desetiletí.

Zde je potřeba s Byrnem souhlasit. Lze to vidět například i na počtu drogově závislých. Byli i před vznikem kryptoměn a k nákupu drog jim sloužil fiat, potažmo přímo dolary, bavíme-li se o Americe. A koneckonců se stačí podívat do historie například na Pabla Escobara. Nemýlím-li se, tak používal zásadně USD. Mám takový pocit, že pomocí nich dokázal udělat daleko více škod, než prozatím napáchali uživatelé kryptoměn.

Nedávno jsme dokonce psali o tom, že procentuální počet transakcí BTC souvisejících s jakoukoliv nelegální činností se v roce 2016 pohyboval kolem hodnoty 0,12 %, což je méně než jedno procento! Která fiat měna tohle může říct?

Na vlně pozitivity – dosáhne BTC hodnoty 250 000 $?

Bitcoin se vzpamatovává z propadu v začátku letošního roku a v současnosti přesáhl hranici 9 200 dolarů za 1 BTC. To má za následek příliv daleko pozitivnějších názorů na adresu Bitcoinu a kryptoměn obecně. Kromě BTC se zvedá také BCH a ETH. Draper se však během debaty nechal slyšet, že velkou šanci na výhru v těchto “krypto-bitvách” má Bitcoin. Dokonce má větší šanci, než kterákoliv jiná kryptoaktiva. Dominance Bitcoinu na poli globální tržní hodnoty je v současnosti nižší a to 38 % oproti původním hodnotám pohybujících se kolem 43 %.

Draper již dříve prohlásil, že se Bitcoin do čtyř let vyhoupne až na 250 000 dolarů. V nedávném rozhovoru pro Cointelegraph však prohlásil, že se věci mohou diametrálně měnit. Bitcoin staví do budoucna do pozice měrného standardu, od kterého se budou odměřovat všechny ostatní kryptoměny. Přirovnává jej k Microsoftu a uvádí, že “časem se z něj může stát Yahoo…”. Dodává, že Bitcoin je ve světě kryptoměn jasným vůdcem.

Závěr

Tvrzení, že kryptoměny jsou špatné, protože pomocí nich dochází k podpoře terorismu, černého trhu a dalších negativních jevů, jsme slyšeli již mnohokrát. Někteří, jako je třeba EU, na základě těchto tvrzení podnikají regulační kroky. Že to není tak úplně v pořádku snad není třeba dlouze vysvětlovat. Černý trh, terorismus, praní peněz – to vše zde bylo i za dob, kdy kryptoměny byly pouhým sci-fi. Rovněž zde budou i v budoucnu, budeme-li se snažit proti těmto praktikám bojovat naprosto zcestnými způsoby. Na druhou stranu je určitá regulace žádoucí, ale všeho s mírou. Zaručeně bude zajímavé sledovat, kam nás v budoucnu mohou kryptoměny a Blockchain dovést.

Myslíte si, že za pět let budete v supermarketu platit výhradně Bitcoinem nebo jinou kryptoměnou? Nebo si myslíte, že budeme ještě nějakou tu dobu závislí na fiatu?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Chembas

Kez by

spot_img