[Zprávy] Proč cena Bitcoinu nikdy nespadne na nulu • Coinbase se zaměřuje na velké obchodníky v EU a Asii…

0
Bitcoin

Proč cena Bitcoinu nikdy nespadne na nulu • Coinbase se zaměřuje na velké obchodníky v EU a Asii •  Mastercard dostal od EU pokutu 570 milionů € • Japonsko očekává nasazení blockchain platebního systému před LOH v roce 2020

Proč cena Bitcoinu nikdy nespadne na nulu

Nedávno se v Davosu Jeff Schumacher nechal slyšet, že cena Bitcoin je na cestě k nule. V tomto článku probereme dva jednoduché důvody, proč je to nemožné. Schumacher je špičkový investor a veterán v oblasti investic, píše Christina Comben z CCN.

To, že klesne Bitcoin na nulu, je něco, co se nestane. Prakticky by všichni museli prodat své BTC. Přitom 42 % lidí, kteří mají více než 200 BTC, je neprodalo ani během vysokých cen v prosinci 2017. Pokud Hodleři nebyli motivováni a ochotni prodávat své mince v době, kdy cena byla opravdu vysoko, proč by to měli dělat v době, když je BTC teď tak levný?

Dalším důvodem je, že při tak vysokém procentu mincí, které jsou uloženy v různých peněženkách a na různých místech, by se muselo sejít množství katastrofických událostí k tomu, aby cena skutečně dosáhla ceny 0 dolarů. Takový scénář vyžaduje, aby:

  •  Hodleři by měli náhlou vysokou ekonomickou motivaci se zbavit svých mincí.
  •  Obchodníci by byli ochotni přijmout ztráty v řádu tisíců za token.
  •  Všichni obchodní roboti byli naprogramováni na nákup levných mincí.
  •  Většina kryptobuz byla současně vypnuta či jinak znefunkčněna.
  •  Mineři byli náhle ochotni zdarma odevzdat své vytěžené bloky.

Je to příběh nepředstavitelné entropie. Přičemž mnozí budoucí osvojitelé čekají na svět, kde budou moci v každodenním životě jednoduše používat Bitcoin a ne ho konvertovat na fiat měnu. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v Aj)

Coinbase se zaměřuje na velké obchodníky v EU a Asii

Společnost Coinbase, jedna z nejpopulárnějších burz digitálních aktiv v USA, oznámila spuštění dvou nových finančních služeb. Tento krok je vnímán jako pokus společnosti o expanzi na alternativní trhy a také jako obezřetný krok při zvažování vlivu shutdownu vlády USA na domácí trhy. Podle sdělení společnosti budou nyní moci hi-volume zákazníci Coinbase Pro a Prime v Asii a Evropě využívat převody SWIFT pro financování svých účtů Coinbase od bank se sídlem mimo USA.

Zatímco nové možnosti zavedené společností Coinbase nemusí přilákat více day-traderů, představují naopak velký krok vpřed, pokud jde o přilákání velkých institucionálních investorů. Ve svém prohlášení společnost uvedla, že trh s kryptoměnami vyústil do stovek kryptohedžových fondů, které byly spuštěny po celém světě a Coinbase zde vidí příležitost poskytnout jim své služby. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v Aj)

Tip reakce: Únik fotek Samsung Galaxy S10 – Bude mít integrovanou Bitcoin peněženku?

MasterCard dostal od EU pokutu 570 milionů €

Dle 22. ledna zveřejněného on-line prohlášení, Evropská komise pro hospodářskou soutěž uložila společnosti Mastercard pokutu ve výši 570 milionů eur. Důvodem je umělé zvýšení poplatků za zpracování plateb, což je v rozporu s antimonopolními zákony. Mastercard nutil obchodníky platit poplatky za platby v jejich zemích pobytu, čímž bránil jejich přístupu do bank s nižšími poplatky v jiných částech EU. Komisařka EU pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestager uvedla:

„Tím, že obchodníkům zabránili nakupovat za lepších podmínek, které nabízejí banky v jiných členských státech, Mastercard uměle zvýšil náklady na platby kartou a poškodil spotřebitele a maloobchodníky EU.“

Nejnovější rozhodnutí EU poukazuje na to, jak se staré platební systémy spojují s bankami, aby přenášely skryté náklady na zákazníky. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v Aj)

Japonsko očekává nasazení blockchain platebního systému před LOH v roce 2020

Podle nejnovějšího čísla MIT Technology Review se společnost Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) spojila s americkým startupem Akamal, ve snaze vybudovat pravděpodobně nejrychlejší platební síť na světě.

Přestože je Japonsko známé svými úžasnými technologickými inovacemi, stávající finanční rámec země je stále dosti archaický. Většina lidí totiž stále preferuje využívání hotovosti pro provádění každodenních peněžních transakcí.

Vzhledem k tomu, že země očekává příští rok obrovský příliv turistů kvůli nadcházejícím letním olympijským hrám, jsme zvědavi, jak Japonsko dokáže uspokojit potřeby digitálních plateb zahraničních návštěvníků. A to hlavně proto, že u nich jsou elektronické platby normou. Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v Aj)

Co číst dále?

Bloomberg – Bitcoin je prepredaný a podľa signálov už našiel svoje dno + ANKETA!

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na