Goldman Sachs popírá, že by kdy měl jakékoli plány na vytvoření vlastní platformy pro obchodování s kryptoměnami

1
goldman sachs

Generální ředitel Goldman Sachs David M. Solomon kategoricky popřel, že by kdy banka měla nějaké plány na vybudování vlastní platformy pro obchodování s virtuálními měnami. Také uvedl, že zprávy, které v minulosti zveřejnilo mnoho různých médií, byly nesprávné.

Solomon se takto vyjádřil 10. dubna před členy Výboru finančních služeb Spojených států (House of Representatives Financial Services Committee) během slyšení, které se zabývalo problematikou a zodpovědností velkých globálních bank deset let po finanční krizi.

Mohlo by vás zajímat: Ředitel BIS nechce, aby centrální banky vydávaly vlastní kryptoměny

Tak šel čas…

Na konci roku 2017 zveřejnila agentura Bloomberg zprávu, že Goldman Sachs plánuje vytvoření nového oddělení, které by se mělo zabývat kryptoměnami, nejpozději do konce června 2018. V září prý nejmenovaný zdroj redakci Business Insider sdělil, že projekt byl zastaven. O několik dní později vystoupil na veřejnosti finanční ředitel společnosti R. Martin Chavez a novinářům sdělil, že nedávno zveřejněné zprávy byly pouze „fake news“.

David Solomon během slyšení uvedl, že Goldman Sachs sice spolupracuje s klienty, kteří se podílejí na zúčtování fyzicky vypořádaných kryptoměnových futures, ale řeči o údajném vybudování vlastní obchodní platformy byly nepravdivé.

„První článek zveřejněný agenturou Bloomberg nebyl správný. Stejně jako mnozí ostatní i my sledujeme a […] děláme svojí práci a snažíme se pochopit trh s kryptoměnami a jak se vyvíjí […], ale nikdy jsme neměli plány na otevření vlastní obchodní platformy pro kryptoměny.“

Možné zapojení Goldman Sachs v budoucnu

I když generální ředitel banky popřel námluvy s kryptosvětem v minulosti, tak zároveň nevyloučil takový krok do budoucna a uvedl:

„V určitém okamžiku bychom mohli, ale není pochyb, že kryptoměny jsou dosud velmi nová oblast […] z regulačního hlediska nejasná a není vůbec jasné […] zdali v dlouhodobém období jsou životaschopné…“

Republikánský kongresman za stát Ohio Warren Davidson, který zpochybnil Salomonova slova ohledně jeho vyjádření o médiích, sám vyslovil znepokojení, že USA nyní v oblasti kryptoměn zaostávají za ostatními zeměmi a vzhledem k panující regulační nejistotě „nevyužívají tohoto prosperujícího odvětví“.

A aby byl článek co nejúplnější, tak se sluší ještě dodat, že tohoto jednání se zúčastnili i další generální ředitelé velkých bank včetně nejvyššího vedení banky JPMorgan, kde generální ředitel Jamie Dimon sice potvrdil hodnotu technologie blockchain, ale zopakoval též své dřívější přesvědčení, že decentralizované kryptoměny nemají žádnou vnitřní hodnotu.

Tip redakce: Tržní hodnota blockchainu dosáhne za pět let 29násobek své hodnoty

Závěr

Kde je pravda? Těžko říct… Ale jak už to tak bývá, tak bych ji hledal někde uprostřed, ono stačí kolikrát jen mlčet a nechat média, ať o vás píší, neboť každá zmínka v novinách se počítá jako dobrá reklama a jsem si celkem jist, že ať se navenek říká cokoli, banky si nenechají případné obří zisky z kryptoměn utéct.

Co číst dále?

Zákazníci Coinbase mají důvod k radosti – Společnost spouští novou debetní kartu

Zdroj:
cointelegraph.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lukas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas
Host
Lukas

a to sou ty falesne plky ktery pak hybou trhama