Tržní hodnota blockchainu dosáhne za pět let 29násobek své hodnoty

0
(0)

Tržní hodnota blockchainu by měla během příštích pěti let vzrůst až 29násobně. Měli bychom se tak dočkat proměny dnešních 80 milionů USD na více než 2,3 miliardy USD. K tomu by mělo dojít již v roce 2023. Poukazuje na to analýza Monicy Eaton-Cardone.

Analýza nových blockchainových aplikací předpovídá 29násobný nárůst hodnoty blockchainu v průběhu příštích 5 let. S touto zprávou přišel jako první PRWeb 28. listopadu 2018. Analýzu zpracovala ředitelka informační kanceláře Monica Eaton-Cardone.

Poprvé se informace o hodnotě 2,3 miliardy USD v roce 2023 objevila v průzkumu trhu společnosti MarketsandMarkets již v červnu tohoto roku a byla vypočítána na základě každoročního růstu hodnoty blockchainu o 96,4%.

Tip redakce: Německo chce blockchainem bojovat proti daňovým únikům

Moničina analýza

Eaton-Cordone je spoluzakladatelkou společnosti a ředitelkou informační kanceláře (Chief Information Officer – CIO) společnosti Global Risk Technologies, která se zaměřuje na zmírňování rizik globálního platebního průmyslu. Mimo jiné je Monica také vedoucí provozních technologií (Chief Operating Officer – COO) společnosti Chargebacks911, která se zabývá náhradami škod.

Ve své analýze Monica podrobně zkoumá aplikace, které pravděpodobně urychlí přijetí blockchainu a jiných forem technologie distribuovaných záznamů (DLT – distributed ledger technologies) podnikateli v maloobchodním sektoru.

Zaměřuje se na 5 hlavních druhů maloobchodních aplikací:

  •     management dodavatelských služeb
  •     management zásob / inventáře
  •     ověření pravosti
  •     automatické obnovení a předplacení služeb
  •     zákaznická data a programy pro veřejnost

Co se týče kupříkladu managementu dodavatelských služeb, tak její analýza ukazuje významné partnerství mezi Walmartem a technologickým gigantem IBM. Jejich kooperace vedla k možnosti sledování potravin na základě blockchainu. Díky tomu je možné identifikovat původ výrobku za 2,2 sekundy, na rozdíl od starších systémů, které na to potřebují až týden.

Mohlo by vás zajímat: Austrálie pracuje na národním blockchainu a použije technologii od IBM

Blockchain pro celý svět

K tomu, aby mohl být blockchain celosvětově přijat, musí být vyřešeny některé klíčové otázky. Eaton-Cardone k nim řadí například soukromí údajů a zapojení se do již existujících, ale i do nově vznikajících právních a regulačních rámců. Přesto však poznamenává, že velké nadnárodní společnosti, jako například Walmart, Carrefour, De Beers nebo Amazon již prokazují pozitivní náznaky adopce blockchainu. Amazon například nedávno oznámil spuštění dvou nových produktů založených na blockchainu. Jde o Amazon Quantum Ledger Database (QLDB) a o Amazon Managed Blockchain.

Blockchain si tedy pomalu ale jistě razí cestu do mnoha různých odvětví, včetně maloobchodu, manufaktury, financí, energií či pojištění.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenářu Kryptomagazínu připravila Katka S.

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jose

Jaká je aktuální hodnota “blockchainu”? Na jaké burze se obchoduje?

Rob

Blockchain je technologie, která se zhodnocuje právě pomocí kryptoměn. Tedy stačí si zjistit, jak jsou na tom kryptoměny a tak získáte povědomí o hodnotě technologie blockchainu. Proč to tak je? Jednotlivé bloky v chainu jsou provázané kryptografickými metodami tak, aby nebylo možné jej celý rozklíčovat, dojde-li k neautorizovanému zásahu do jeho dat. Stačí změnit jediný bit ve kterémkoliv z historických bloků a blockchain sám ze své podstaty to okamžitě vyzradí prostě tím, že od daného místa se stává nečitelným. Jeho slabé místo je v nejnovějším bloku, který tomuto zabezpečení nepodléhá a žádá si tedy zvláštní ochranu. V této chvíli nastupují metody konsensu (což je právě ochrana posledního bloku) a decentralizace blockchainu, což jde ruku v ruce. Mohou teoreticky existovat blockchainy bez decentralizace či existence konsensuálního ověření, ale takový blockchain již není schopen fungování bez zajištění bezpečnosti validity posledního bloku lidským faktorem. A to je velká nevýhoda, ikdyž netvrdím, že i takový blockchain nemůže někdy být užitečný. Nejlepším zabezpečením pro jakýkoliv blockchain je zajištění konsensu v hluboké decentralizaci. To znamená, že pro provoz blockchainu budete potřebovat mnoho nezávislých validátorů transakcí ať už ve formě těžebních uzlů či master nodů (nebo obojí). A protože jsou tyto uzly nezávislé, je potřeba dosáhnout motivace. Bez odměny a za vlastní náklady tuto službu nikdo dělat nebude. Proto existují kryptoměny, které se snaží být co nejvíce likvidní a zhodnocené. Čím mají vyšší tržní hodnotu, tím lépe je technologicky zabezpečen blockchain, na kterém fungují. Stoupající hodnota kryptoměny znamená vyšší motivaci pro každého, kdo je ochoten zřídit master node či uzel těžební. Kryptoměny jsou nejvíce vidět, ale blockchainy především a hlavně řeší nějaké konkrétní úlohy. Já například mimo jiné velmi fandím blockchainům, monitorujícím výrobní procesy. Bude opravdu zajímavé dozvídat se o nakoupeném zboží vše. Například kde byla vytěžena ruda na výrobu plechového obalu pračky, kterou jsem si právě pořídil atd. Bez existence kryptoměn však tento blockchain nikdo neudrží v chodu. To je mechanika moderní ekonomiky budoucnosti, která právě přichází.

Jarek

Chtělo by to trochu rozvést a hlavně amatérům vysvětlit, že blockchain je technologie a Kryptoměny jsou pouze něco touto technologií vytvořené. Aby si pak někdo neběžel koupit nějaký ten coin a nečekal do pár let tisícinásobné zhodnocení.

Xko

Neco jako kdyz se mi Bitcoin zhodnotil asi 4500x? Kupoval sem prvni Bitcoiny kolem dolaru. Jinak pro tvuj duty mozek: Technologii se da oznacit cokoliv, treba i kladivo. Zrovna tak Blockchain nebo kryptomeny. Presnejsi oznaceni je ze Blockchain je protokol a kryptomeny jsou jedny z prvnich aplikaci tohoto protokolu. Neuspesnejsi je Bitcoin.

Rob

Že blockchain je protokol, není pravda ani nepřesná. Jedná se o techologii způsobu uložení a ověření dat.

Dan

jenže tato technologie nějaký ten “coin” potřebuje z mnohaseti důvodů

Jen tak

A teď o červené karkulce…

Jan

Proc se musi delat preklad ze slovenstiny? Drtiva vetsina populace slovensky rozumi.. Prijde mi to plytvani casem.

samslav84

Dôvodov je veľmi veľa. Kedysi sme mali jeden magazin, ale Češi naň veľmi nechodili, tak sme spravili SK a CZ verziu 🙂

spot_img