Austrálie pracuje na národním blockchainu a použije technologii od IBM

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Australská federální agentura připravuje národní blockchain, který umožní podnikům provádět transakce založené na smart kontraktech.

Organizace vědeckého a průmyslového výzkumu (CSIRO) ve středu uvedla, že její výzkumná skupina Data61 spolupracuje s advokátní kanceláří Herbert Smith Freehills a IBM, aby uskutečnila pilotní provoz nové platformy nazvané Australský národní blockchain (ANB).

Platby se budou moci provádět samy

Technologie má umožnit podnikům automatizovat transakce na základě předem definovaných právních termínů – navržených tak, aby vyhovovaly australským předpisům – zakódované do inteligentních smluv (SMART kontraktů) na bázi blockchainu od IBM.

Schéma vytvoří inteligentní smlouvy, které budou schopny zaznamenávat externí zdroje dat, například zařízení z internetu věcí (IoT). Transakce nebo pokyny se budou moci samy provést, jakmile budou splněny stanovené podmínky.

Vyložíte zboží a ihned obdržíte peníze

Například snímače staveniště by mohly zaznamenat čas a datum dodávky, poté spustit inteligentní smlouvu (SMART kontrakt) a provést okamžitou úhradu.

Pilotní provoz by měl začít do konce roku 2018. Organizátoři plánují pozvat regulátory, banky, advokátní kanceláře a další podniky v zemi, aby se zúčastnily. Nakonec se budou moci k síti připojit australské společnosti.

Celá tato iniciativa pramení z nedávného průzkumu společnosti Data61 v roce 2017, kdy vědecký pracovník Dr. Mark Staples řekl, že distribuovaná kniha je „významnou příležitostí pro Austrálii, aby mohla zvýšit produktivitu a podnítila místní inovace“.

Společnost CSIRO uvedla, že má v úmyslu spustit technologii také na ostatních trzích, pokud se pilotní test ukáže jako úspěšný.

Závěr

Pilot by se měl brzy uskutečnit. Držíme palce a o jeho stavu vás budeme informovat. Posledně jsme o reálném použití blockchainu psali v souvislosti s letectvím, podívejte se, které giganty již na něm fungují, alespoň z části.

Zdroj: coindesk.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: