Německo chce blockchainem bojovat proti daňovým únikům

0
(0)

Zprávy a souhrny

Německé ministerstvo hospodářství a energetiky (BMWi) chce bojovat proti daňovým únikům s použitím blockchainu. Včera, 22. listopadu, o tomto záměru informoval německý obchodní zpravodaj WirtschaftsWoche.

V souvislosti s hlavním evropským systémem daňových podvodů CumEx-Files, BMWi poukazuje, že distributed ledger technology (DLT) dokáže zefektivnit daňový systém z hlediska prevence podvodů.

Mohlo by vás zajímat: Kryptoměny jsou pro zločince? Přes Danske Bank se vypralo více peněz než je v celém kryptotrhu

CumEx-Files

CumEx-Files byl systém daňových podvodů, který byl objeven v roce 2017. Toto schéma využívalo síť bank, obchodníků s akciemi a špičkových právníků. Díky tomu se daly získat peníze z evropských pokladen, a to konkrétně díky spekulacím s dividendovou daní. CumEx-Files nejvíce postihl německou ekonomiku. Údajné ztráty sahají až nad hranici 63 miliard dolarů.

Tajemník BMWi, Christian Hirte, uvedl, že rozšíření blockchainových technologií „by mohlo zajistit, že „daňové podíly jsou jistě vysledovatelné, a to kdykoli“.

Podle ministerstva financí bylo do roku 2012 přes německou daňovou regulační mezeru ztraceno více než 5 miliard dolarů.

Psali jsme v květnu: Finanční správa SR využije technologii blockchain

Šíření blockchainu

Již dříve v listopadu tohoto roku odhalily i další, jako například Thajsko, své plány na sledování plateb pomocí DLT a strojového učení. A to konkrétně s cílem ověřit platnost daňových plateb a urychlit proces vrácení daní.

Zdroj:
cointelegraph.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: