Kryptoměny jsou pro zločince? Přes Danske Bank se vypralo více peněz než je v celém kryptotrhu!

0
danske bank evil

Kryptoměny jsou plné podvodů. Jsou využívané jen na nelegální činnost a nejvíce se z kryptoměn těší kriminálnici a podvodníci, kteří pomocí nich perou špinavé peníze, platí „vrahy“, anebo podporují teroristickou činnost. Tato slova jste už určite všichni slyšeli od lidí, kteří kryptoměnám nerozumí, anebo jim chtějí uškodit. Často se takto vyjadřují zejména bankéři, protože digitální měny by je mohly ohrozit. Avšak banky určitě nejsou „svaté a bezchybné“. O tom svědčí i nejnovější skandál Danske Bank. Ta je totiž spojená s obrovským podvodem, při kterém bylo zpronevěřeno až 235 miliard dolarů (čož je k dnešnímu dni více než celková trhová kapitalizace kryptoměn).

Jedna banka = 235 miliard zpronevěřených dolarů

Danske Bank, největší banka v Dánsku, měla během uplynulých 8 let zpronevěřit až 235 miliard dolarů a to jen prostředníctvím jedné své pobočky v Estonsku. Ihned po provalení tohoto skandálu byl odvolaný Thomas Borgen, CEO dané banky, kterého dočasně nahradil na jeho pozici Jesper Nielsen.

Informace ohledně tohoto zločinu do kryptokomunity rozšířil Anthony Pompliano prostřednictvím svého Twitter účtu. Jeho účet na Twitteru patří mezi ty nejsledovanější účty, které jsou spojené s kryptoměnami (až 160 tisíc sledujících) a tak není divu, že s jeho zprávou ihned vyvolal rozruch.

„Karma je zdarma“

Danske Bank si určitě neprochází lehkým obdobím, neboť bude muset tento obrovský skandál vysvětlovat. Nikdo z nás nechce být zlomyslný a přát jim jen to špatné, avšak tato banka si to z části zasloužila a to hlavně za to, jak se vyjadřovala o kryptoměnách ještě předtím, než spatřil světlo světa podvod z jejich strany.

„Co je u kryptoměn nejpodstatnější je fakt, že nedostatek transparentnosti a regulací je dělá ideálním prostředím pro kriminálniky a nelegální činnost. Sami dokonce víme, že v některých případech byly kryptoměny využívané na praní špinavých peněz, vymáhání a vydírání.“

Vyjádření Danske Bank, nad kterým se dnes můžeme jen pousmát. To však není všechno. Danske Bank svým vyjádřením vůči kryptoměnám zašla vážně daleko, čož je právě v dnešních dnech může velmi mrzet.

„Jako finanční instituce máme povinnost zasáhnout vůči praní špinavých peněz a finančním zločinům. V dnešních dnech kryptoměny nenabízejí dostatečnou úroveň transparentnosti a nesplňují tak AML (Anti-Money-Laundering) regulace.“

Závěr

Pokrytectví největšího kalibru ze strany této banky, nemyslíte? Někdy opravdu až zaráží, čeho jsou banky schopné. Však krize v roce 2007-2008 byla toho nejlepším příkladem. A člověk by čekal, že se lidi z toho období poučí. Opak je však pravdou. Jak se zdá, stále tu máme banky, které myslí jen na jejich profit a nezajímají se o nic jiné než o to, aby co nejvíce zbohatly.

Naše nejnovější video:

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek.

Zdroj:
bitcoinist.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na