Nový krypto-podvod – na Google Play Store si lidé kupovali logo Etherea za 335 €

0
(0)

Zprávy a souhrny

S jistotou se určitě všichni shodneme, že kryptosvět je velmi nebezpečný a plný hrozeb. Jelikož je tento sektoru neregulovaný, tak se stále více a více podvodníků snaží okrást nováčky. Avšak to, co nejnověji zkusili jistí programátoři, je drzost největšího kalibru. Jen posuďte sami.

Logo Etherea za 335 €

Naivní investoři byli opět okradeni (i když naštěstí ne ve velkém). Nebylo to prostřednictvím podvodu, kdy „slavná osoba rozdává Bitcoin nebo Ethereum“. Stejně to ani nebyl ten typ podvodu, kdy pokud pošlete 0,3 BTC na nějakou adresu, tak máte šanci vyhrát 10 BTC. Podvodníci byli v tomto případě opět velmi vynalézaví a nepřestávají udivovat svými pokusy o kradení financí investorů.

Neznámá strana se rozhodla vydat prostřednictvím Google Play Store aplikaci, která měla prodávat Ethereum za 335 eur. V době psaní se přitom cena jednoho Etherea pohybuje pouze na úrovni 240 eur. Největší drzostí však je, že i kdybyste si takto chtěli koupit předražené Ethereum, tak vám nic nepřijde. Tedy, abychom byli zcela korektní, něco vám přijde. Není to však žádná Ethereum adresa, ale pouze logo samotné kryptoměny. Vcelku drahá koupě loga, které si můžete stáhnout kdekoliv chcete.

Na problém upozornil Lukas Štefanko, který je expertem na bezpečnost v online světě. Dne 14. srpna upozornil prostřednictvím svého Twitter účtu na aplikaci, která měla v té době zhruba 100 stažení. Aplikace byla pravděpodobně nasměrována na korejské uživatele, protože popis byl v korejštině.

Kdo je na vině?

Samozřejmě kromě podvodníků (ti jsou na vině pochopitelně nejvíce). Jak je však možné, že se podvodná aplikace dostane tak jednoduše na Google Play Store? Jsou lidé, kteří argumentují tím, že Google se až příliš spoléhá na „upřímnost“ a nevinnost vývojářů. Naproti tomu Apple si mnohem více dává pozor na to, co vydá ve svých iTunes, a proto se méně takových podvodů dostane ven prostřednictvím Applu. A protože o tom vědí i podvodníci, mnohem raději využívají právě Google Play Store.

Závěr

Někdy je až úžasné, co všechno jsou podvodníci ochotní udělat pro to, aby dostali peníze z nevinných lidí. Stále však platí, že pokud jste dostatečně opatrní, tak byste se takovému trapnému pokusu o podvod minimálně vyhnuli. My věříme, že naši čtenáři jsou již natolik zběhlí v kryptosvětě, že by na takový podvod nenaletěli. Určitě tedy nenaletíte na tento, protože v době psaní se již aplikace nenacházela v nabídce Google Play.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: